Zájem veřejnosti o správnou hygienu rukou byl obrovský

Enormní zájem veřejnosti sklidil Den hygieny rukou pořádaný pelhřimovskou nemocnicí dne 5. května. Hodinovou akci, která se konala u vstupních dveří hlavní lůžkové budovy, si nenechalo ujít na 70 zájemců.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 5. 5. 2022 12:03

Návštěvy v Nemocnici Pelhřimov budou povoleny od 9. května

Vzhledem k aktuální epidemické situaci budou v Nemocnici Pelhřimov s účinností od 9. května 2022 povoleny návštěvy.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 5. 5. 2022 9:21

Konec respirátorů a hrazeného PCR testu ze zdravotního pojištění

Na základě rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o ukončení stavu pandemické pohotovosti je s účinností od 5. května zrušena povinnost mít ve zdravotnictví a sociálních službách zakrytá ústa a nos respirátorem či jiným ochranným prostředkem.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 5. 5. 2022 9:20

Děti se naučily správné mytí rukou zábavnou formou

Nemocnice Pelhřimov se v týdnu od 2. do 6. května připojuje ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně pod záštitou WHO (Světové zdravotnické organizace). Cílem je připomenout si význam správného hygienického mytí rukou, jako prevenci před šířením mnoha infekčních onemocnění.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 4. 5. 2022 7:52

Otevírací doba lékárny na státní svátek 8.5.2022

V rámci lékárenské pohotovostní služby bude službu lékáren 8.5.2022 v Pelhřimově a okolí zajišťovat  lékárna, která se nachází v přízemí hlavní lůžkové budovy Pavilonu akutní medicíny.Otevřeno bude následovně:  10:00 – 18:00 hod.

Publikováno 3. 5. 2022 9:03

Vysočina v pohybu. Začal týden sportu zdarma

Na Vysočině v pondělí 25. dubna začal týden sportu zdarma. V rámci akce Vysočina v pohybu si lidé mohou přijít bezplatně zasportovat na desítky míst ve svém okolí. Akce trvá až do neděle 1. května 2022 a seznam zapojených sportovišť je k dispozici na speciálním webu vysocinavpohybu.cz.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 25. 4. 2022 11:56

Hejtman Kraje Vysočina navštívil Nemocnici Pelhřimov a ocenil práce na stavbě pavilonu

Příští rok bude otevřen Pavilon péče o rodinu v areálu Nemocnice Pelhřimov. Stavba vzniká v těsné blízkosti hlavní lůžkové budovy a s ostatními zdravotnickými provozy je propojena nadzemními spojovacími krčky.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 20. 4. 2022 14:24

Otorinolaryngologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo moderní vyšetřovací jednotku

Díky finanční podpoře města Pelhřimova ve výši jednoho milionu korun zakoupila Nemocnice Pelhřimov novou vyšetřovací jednotku pro otorinolaryngologické oddělení (ORL).

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 13. 4. 2022 10:43

Den pro zdraví v Nemocnici Pelhřimov podpořil zájem veřejnosti o zdraví a prevenci

Nemocnice Pelhřimov uspořádala dne 7. dubna ve spolupráci se Zdravým městem Pelhřimov akci Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat. Preventivně edukační program se konal už po páté v Atriu hlavní lůžkové budovy.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 8. 4. 2022 8:54

Převratnou novinku poskytuje v léčení chronických ran Nemocnice Pelhřimov

Pacientům s chronickými ranami dává naději v léčbě průlomová novinka, biologický produkt na hojení ran – Bionáplast Amnioderm. Jedním z prvních certifikovaných pracovišť na Vysočině, které se zabývá touto unikátní metodou léčby, je chirurgická ambulance pelhřimovské nemocnice.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 22. 3. 2022 7:52