Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Finská delegace v Nemocnici Pelhřimov

Finská delegace v Nemocnici PelhřimovPavilon péče o rodinu Nemocnice Pelhřimov je inspirací nejen pro české, ale i zahraniční specialisty na výstavbu zdravotnických budov. Zástupci aliance Integrated Hospital Desing Alliance (IHDA) z Finska byli 10. října nadšeni novým pavilonem a pochvalovali si nejen moderní budovu, ale i organizovaný systém práce. V Nemocnici Pelhřimov delegaci přivítal pan Jan Mlčák, ředitel nemocnice a pan Petr Adam, náměstek HTS. 

 

Více v tiskové zprávě Kraje Vysočina:

Finové hodnotí zdravotnictví na Vysočině velmi pozitivně
 
Přenos zkušeností je součástí rozvoje všech organizací, i těch z veřejného sektoru. Proto si nyní Kraj Vysočina vyměňuje zkušenosti z oblasti investiční výstavby a implementace metody BIM (Building Information Management) s Finskem, které je lídrem v oblasti zavádění metod digitalizace.
Na zářijovou exkurzi do Helsinek, během které se zaměstnanci, kteří Kraj Vysočina připravují na implementaci metody BIM, seznámili s tím, jak využívají zahraniční kolegové tuto metodu při stavbě i správě nemocničních budov, navázala nedávná návštěva z Finska.
 
Zástupci aliance Integrated Hospital Desing Alliance (IHDA) se nejdříve seznámili s tím, jak funguje systém zdravotní a sociální péče na úrovni krajů. Zajímalo je to i z toho důvodu, že Finsko stojí před velkou reformou poskytování těchto veřejných služeb. Dále se seznámili s fungováním Kraje Vysočina i jeho financováním a byly jim představeny výzvy, které kraj čekají v souvislosti s infomačním managementem.  Protože se aliance IHDA zaměřuje zejména na investiční výstavbu v oblasti zdravotnictví, zaujalo je, jak významná část finančních prostředků směřovala do této oblasti. Ostatně za dobu fungování Kraje Vysočina to bylo bezmála devět miliard korun, včetně téměř třímiliardového příspěvku z fondů EU.
 
Finští kolegové měli příležitost přímo v Nemocnici Jihlava poznat historii, současnost a budoucnost tohoto zdravotnického zařízení a nahlédli i do zrekonstruovaného oddělení nukleární medicíny, které disponuje díky novým přístrojům PET nejmodernějšími diagnostickými přístroji. Zajímali se o nově zmodernizovaný provoz stravovacího zařízení.
 
 „Byli jsme moc rádi, že jsme kolegům z Finska mohli ukázat také nový Pavilon péče o rodinu v Nemocnici Pelhřimov, který ještě voní novotou. Potěšila nás i jejich zpětná vazba, když nám řekli, že jsme v této oblasti na úrovni srovnatelné se špičkovými zařízeními ve střední Evropě“ řekl Karel Janoušek, radní Kraje Vysočina pro oblast majetku, který se s kolegy z Finska také krátce potkal.
Delegace z Finska v Nemocnici Pelhřimov.
Delegace z Finska v Nemocnici Pelhřimov.
Delegace z Finska v Nemocnici Pelhřimov.
Delegace z Finska v Nemocnici Pelhřimov.
Delegace z Finska v Nemocnici Pelhřimov.
Delegace z Finska v Nemocnici Pelhřimov.