Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro pacienty > Návštěvy

Návštěvy

Aktuálně jsou v Nemocnici Pelhřimov, p.o. omezeny návštěvy na lůžkových odděleních. Důvodem je zhoršená epidemiologická situace, nárůst respiračních onemocnění a covid pozitivních pacientů. Toto omezení se netýká nevyléčitelně nemocných pacientů v terminálním stadiu, u kterých jsou návštěvy možné vždy po dohodě s ošetřujícím lékařem či primářem oddělení. Dále se omezení netýká doprovodu u porodu, otců na oddělení šestinedělí a osob blízkých na dětském oddělení.

Návštěvy jsou od 22. listopadu 2023 povoleny 2x týdně, vždy ve středu a neděli od 14:30 do 17:00 hodin. 
 
Dále v Nemocnici Pelhřimov platí pro návštěvy doporučení používání ochranných prostředků dýchacích cest. Doporučení se týká i pacientů, kteří do Nemocnice Pelhřimov dochází k ambulantnímu ošetření. Zvažte s ohledem na zdraví a bezpečnost svých blízkých, zda je návštěva v nemocnici opravdu nutná. Pokud je k ní vážný důvod, respektujte, prosím, doporučení zdravotnického personálu. 
 

Návštěvní doba na všech odděleních nemocnice je stanovena denně od 14:30 do 18:00 hodin. Pouze na dětském oddělení jsou návštěvy od 13:00 do 18:00 hodin, na oddělení šestinedělí je doba návštěv stanovena rovněž od 13:00 do 18:00 hodin a na ARO  a jednotkách intenzivní péče jsou s ohledem na závažný stav pacientů zkráceny od 15:00 do 17:00 hodin. 

Ve výjimečných případech je možno po domluvě s lékařem navštívit nemocného i mimo stanovenou dobu.

 • Na návštěvu nemocného člena rodiny či přítele bychom se měli připravit.
 • Snažíme se být příjemně naladěni a snažíme se vyslechnout všechny pacientovy obavy o jeho zdraví. Projevy lítosti a strachu neodmítáme a nebagatelizujeme, jejich ventilace má ozdravný účinek
 • Nevíte-li, na kterém oddělení je Váš známý hospitalizován, obraťte se laskavě osobně nebo telefonicky během pracovní doby na příjmovou kancelář (tel. 565 355 152), po pracovní době pak na vrátnici nemocnice (tel. 565 355 111).
 • Pacienta během návštěvy uklidníme, povzbudíme jeho sebevědomí, neprojevujeme velké obavy jakéhokoliv druhu. Zvolíme přiměřenou dobu návštěvy i její rozsah tak, aby nemocnému přinesla radost a ne zátěž.
 • Bereme ohled i na spolupacienty. V případě, že některý spolupacient je v těžkém stavu či mu má být prováděno na pokoji ošetření či odborný zákrok, bezprodleně opouštíme pokoj.
 • Chceme-li nemocnému něco přinést, vybírejme s rozvahou a ohledem na druh onemocnění. Nedoporučuje se nosit velké množství syrového ovoce. Vždy se poptejme ošetřujícího personálu, zda je přinesená potrava pro nemocného vhodná. Nevhodným druhem poživatin můžete pacienta vážně poškodit.
 • Nemocným nenoste květiny v květináčích. Pokud jsou Vaši blízcí hospitalizováni na odděleních chirurgických oborů, nejsou vhodné ani květiny řezané.
 • Dětem nenoste drahé ani hlučné hračky.
 • Pro nákup drobného občerstvení nejlépe využívejte nabídky zdejších prodejen, abyste tak nejaktuálněji vystihli potřeby nemocného.
  Jakoukoliv nejasnost nebo problém je nejlépe bezodkladně řešit s ošetřujícím lékařem nebo zdravotní sestrou.