Úvod > Aktuality > Taktické cvičení AMOK 2023 prověřilo připravenost Nemocnice Pelhřimov na krizové situace

Na území Nové Cerekve se 3. 10. 2023 uskutečnilo taktické cvičení AMOK, v němž měla Nemocnice Pelhřimov významnou úlohu při zvládání krizové situace. Cvičení bylo zaměřeno na simulaci útoku na městský úřad a prověření reakce zdravotnického personálu na příjem a péči o zraněné pacienty. Hlavním úkolem Nemocnice Pelhřimov během cvičení bylo přijetí zraněných pacientů.

Nemocnice tak aktivovala Traumatologický plán a zdravotnický tým, který zajistil rychlou a kvalitní péči. Po příjezdu 12 zraněných byla provedena rychlá a systematická triáž, aby se určila vážnost zranění a prioritizovalo se léčebné ošetření. Lékařská péče byla zraněným pacientům poskytována v souladu s jejich zdravotními potřebami. „Taktické cvičení AMOK 2023 posloužilo k procvičení schopnosti nemocnice reagovat na mimořádné situace a zlepšit koordinaci mezi zdravotnickými týmy. Toto cvičení ukázalo naši připravenost na různé krizové scénáře a pomohlo nám zvýšit bezpečnost a kvalitu péče, kterou poskytujeme našim pacientům,“ přiblížil Jan Mlčák, ředitel Nemocnice Pelhřimov.

Taktické cvičení AMOK 2023 prověřilo připravenost Nemocnice Pelhřimov na krizové situace.