Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nemocnici > Doplňkové činnosti

Doplňkové činnosti

Prádelna v Nemocnici Pelhřimov vypere denně 1,5 tuny prádla

Plastový štít na obličeji, respirátor, rukavice, ochranný plášť včetně bezpečné obuvi. Právě tak jsou vybaveni zaměstnanci prádelny pelhřimovské nemocnice, kteří přijdou denně do styku s textiliemi z operačních sálů, špinavým ložním prádlem, ručníky nebo oblečením zdravotnického personálu. Prádelna zvládne při jednosměnném provozu vyprat denně v průměru 1,5 tuny prádla. Kromě toho se dvaadvacet zaměstnanců provozu stará o žehlení, opravy, značení, svoz a rozvoz prádla.

Objekt postavený před třiceti lety je při manipulaci s prádlem rozdělen na dvě části – čistou a špinavou. Tyto cesty se při dopravě či manipulaci nesmí potkat. „Špinavé prádlo je v pytlích přivezeno na rampu, odkud jej pracovníci dopraví do prostoru před pračkami. Následně je obsah roztříděn podle pracích cyklů,“ informoval náměstek hospodářsko-technické správy (HTS) pelhřimovské nemocnice Petr Adam. Poté je vyprané prádlo rozděleno podle druhů a putuje na mandl. Pokud je poškozené, jde na opravu, jinak směřuje do expedice prádelny. Zaměstnanci prádelny, obzvláště ti, kteří pracují v tzv. špinavé zóně, musejí dodržovat přísná opatření v souladu s vyhláškou a hygienicko-epidemiologickým řádem prádelny.

Kromě praní nemocničního prádla poskytuje prádelna i komerční služby například pro soukromé lékařské ambulance. V loňském roce bylo v pelhřimovské prádelně dohromady vypráno 337 tun prádla.

Prádelna  Prádelna

Ceník prádelny - ZDE

Stravování

Během absolvování vzdělávací akce v Nemocnici Pelhřimov Vám můžeme nabídnout celodenní stravování. Obědy nabízíme bezobjednávkovým systémem, snídaně a večeře nutno předem objednat.

Nabídka využití chaty na Trnávce

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace nabízí možnost využití školícího a rekreačního střediska na TRNÁVCE.

Jedná se o zděnou, třípodlažní budovu na břehu přehradní nádrže Trnávka blízko Červené Řečice.

V přízemí budovy se nachází velká společenská místnost s kapacitou 35 míst. V místnosti lze využívat krbová kamna a televizor. Na společenskou místnost navazuje kuchyňka s kuchyňskou linkou, sporáky, ledničkami a mikrovlnou troubou. Součástí přízemí je sociální zařízení, včetně sprchového koutu a jeden dvoulůžkový pokoj. Ze společenské místnosti je východ na venkovní terasu s krbem a posezením.

V prvním podlaží je 5 dvoulůžkových pokojů a 1 třílůžkový pokoj. 4 pokoje mají balkon, obrácený směrem k přehradě. WC pro muže a ženy, sprchy jsou společné.

V druhém podlaží jsou 2 dvoulůžkové pokoje, 1 jednolůžkový pokoj a 1 tzv. apartmá se dvěma dvoulůžkovými pokoji. Všechny pokoje mají balkony obrácené směrem k přehradě. I zde jsou WC pro muže a ženy i sprchy společné.

Objekt má dřevěné podkroví, kde se nachází jeden dvojlůžkový a jeden šestilůžkový pokoj. Na tomto podlaží není sociální zařízení.

Všechny pokoje jsou vybaveny jednotně: válendy, noční stolky, šatní skříně, židle či křesílka a konferenční stolky. Pokoje jsou dále vybaveny rychlovarnou konvicí, ledničkou, ložní soupravou a nádobím (talíře, příbory, hrnečky, skleničky).

Objekt lze využívat celoročně, protože je vytápěn akumulačními kamny.

Cena

  • Pro rekreační pobyt zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků je stanovena cena 155,-- Kč za lůžko a den.
  • Pro ostatní zájemce je cena stanovena 200,-- Kč za lůžko a den.

Ceny jsou platné od 1.4.2022.

V zimním období se výše uvedené ceny zvyšují o cenu skutečně spotřebované elektrické energie.

 

Společenské akce, oslavy, školení

Školící a rekreační středisko Trnávka je možno využívat i pro společenské akce. 

Za využití celé chaty na víkend se účtuje 1000 Kč za pronájem + skutečná spotřeba elektrické energie + pobyt za nocleh.

V zimním období se uvedené ceny zvyšují o cenu skutečně spotřebované elektrické energie.

Objednávání pobytů

Objednávky zajišťuje provozářka pí Římalová na telefonních číslech:

vnitřní telefonní linka: 150
telefon: +420 565 355 150
mobil: +420 731 619 150

Knihovna