Úvod > Aktuality > Urologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nový resektoskop

Urologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nový resektoskop

Díky podpoře Nadačního fondu Muži proti rakovině dovybavila Nemocnice Pelhřimov Urologické oddělení novým dlouhým resektoskopem. Přístroj slouží k odstraňování nádorů močového měchýře. Jeho pořízení včetně potřebného příslušenství vyšlo na necelých 180 tisíc korun.

Resektoskop je pro pelhřimovské lékaře z urologického oddělení velkým pomocníkem v boji proti zhoubným nádorům močového měchýře. Počet pacientů s nálezem opakovaně recidivujícího neinvazivního papilokarcinomu močového měchýře se totiž stále zvyšuje. Moderní přístroj pomůže především u pacientů, jejichž průběh je komplikovanější například z hlediska tělesné konstituce nebo anatomicky atypickým močovým měchýřem, kdy se standardním resektoskopem nedaří ošetřit všechny recidivy papilokarcinomu.

Nemocnice Pelhřimov je moderní zařízení, které nabízí kvalitní péči svým pacientům ve všech medicínských provozech. Cílem je vyléčený a spokojený pacient, kterému poskytuje kvalitní, bezpečné a přátelské prostředí. V rámci oboru urologie nemocnice vyšetřuje pacienty pro spádovou oblast Pelhřimov a nadregionálně pro části okresů Jindřichův Hradec, Benešov a Tábor. V pelhřimovském urologickém oddělení je ročně hospitalizováno přibližně 520 pacientů a v urologické ambulanci ošetřeno zhruba 3700 pacientů.

O Nadačním fondu Muži proti rakovině

POMÁHÁME MUŽŮM!

Již řadu let bojujeme s typicky mužskými formami rakoviny, kterými jsou rakovina prostaty a varlat. V boji s rakovinou je nejdůležitější prevence a včasný záchyt nemoci. Právě proto měníme pohled na mužské zdraví. Jsme organizátorem osvětové kampaně Movember v České republice. Pro pacienty a jejich rodinné příslušníky vydáváme informační brožury, které jsou jim zdarma k dispozici. Provozujeme anonymní online poradnu vedenou týmem zkušených odborníků. Jsme partnerem České urologické společnosti ČSL JEP, nejvyššího orgánu v oblasti urologie v ČR. Finančně pomáháme řadě onkourologických pracovišť s přístrojovým vybavením.

Zdroj

www.muziprostirakovine.cz