Úvod > Aktuality > První miminko narozené v Nemocnici Pelhřimov v roce 2021

První miminko narozené v Nemocnici Pelhřimov v roce 2021

Pevné zdraví a hodně štěstí popřál dnes ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár novopečené mamince Michaele Budekové a její dceři Anežce a zároveň jim předal dárek a gratulaci. Holčička se narodila 1. ledna v 14:52 hodin a stala se tak prvním miminkem roku 2021 narozeném v Nemocnici Pelhřimov. Anežka přišla na svět s váhou 3680 g a délkou 50 cm a má se čile k světu. Od začátku roku se v porodnici narodilo už pět dětiček – 3 holčičky a 2 chlapečci.

Během loňského roku se na Gynekologicko – porodnickém oddělení Nemocnice Pelhřimov uskutečnilo 527 porodů. Rodiče dávali holčičkám, kterých přišlo na svět 268 nejčastěji jména Eliška (15x), Viktorie (14x) a Anna (10x). Mezi nejoblíbenější chlapecká jména patřila: Tomáš (17x), Jakub (16x) a Matyáš s Ondřejem (10x).

Na snímku je ředitel Nemocnice Pelhřimov Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA (vlevo), Michaela Budeková, primář gynekologicko – porodnického oddělení MUDr. Radan Doubek a vrchní sestra oddělení Bc. Jitka Plášilová.