Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vzpomínkové setkání pozůstalých

Vzpomínkové setkání pozůstalýchPosláním domácí paliativní péče je primárně zajištění kvality života nemocného v závěru jeho života. Neméně důležitá je však podpora rodinných příslušníků, kteří na sebe vzali nelehký úkol poskytnout svému blízkému péči a pohodlí. Tým paliativní péče Nemocnice Pelhřimov dbá na péči o blízké i po smrti nemocného. Standardem je nabídka možnosti kontaktování týmu v případě potřeby, zaslání ručně vyrobené kondolence a telefonický, případně osobní rozhovor psycholožek týmu s pozůstalými 2-3 týden od úmrtí.
 
Dalším prostředkem péče o pozůstalé je společné setkávání, kterým lze podpořit sdílení a vzájemnou podporu v těžké životní etapě. První Setkání pozůstalých, které doprovázel paliativní tým Nemocnice Pelhřimov, se uskutečnilo 20. 4. 2023 v kostele sv. Víta v Pelhřimově. Přítomné přivítala vedoucí lékařka oddělení MUDr. Eliška Štokrová, následovalo vzpomenutí na zemřelé s nemocničním kaplanem Janem Blažkem a krásné hudební vystoupení žákyň ZUŠ.
Neformální část pak byla naplněna přátelskými rozhovory mezi návštěvníky a členy týmu nad kávou a koláči, které laskavě věnoval pan Pokorný z Domácí jídelny. Kdo by čekal smutnou těžkou atmosféru, pletl by se. Byla cítit vděčnost a láska, vzpomínalo se s laskavým úsměvem.
 
Paní Marie S. nám řekla:
„Nikdy bych nevěřila, že na smrt manžela budu vzpomínat hezky. I když to moc bolí a bylo to náročné, mám na jeho poslední dny a hodiny pěkné vzpomínky, protože vím, že netrpěl, neměl bolesti, s pomocí léků klidně spal, když už jeho tělo nemohlo dál…. A také jsem byla pyšná sama na sebe, že jsem to s vaší pomocí zvládla.‘‘
 
Tým paliativní péče děkuje ze srdce všem pozůstalým za příjemné setkání, které jistě nebylo poslední.
 
Vzpomínkové setkání pozůstalých.
Vzpomínkové setkání pozůstalých.
Vzpomínkové setkání pozůstalých.
Vzpomínkové setkání pozůstalých.
Vzpomínkové setkání pozůstalých.
Vzpomínkové setkání pozůstalých.