Úvod > Aktuality > Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář úspěšně absolvovalo 24 účastníků

Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář úspěšně absolvovalo 24 účastníků

Akreditovaný kvalifikační kurz Ministerstva zdravotnictví ČR na přípravu osob pro práci v oblasti poskytování základních zdravotnických služeb v Nemocnici Pelhřimov úspěšně absolvovalo 24 účastníků. Osvědčení o absolvování vzdělávacího programu jim dnes osobně předal ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Vladimíra Macháčková. Slavnostního předání se zúčastnili i jednotliví lektoři.

Vzdělávací kurz měl 180 vyučujících hodin (teoretická a praktická část). Cílem bylo získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání sanitář osvojením si potřebných teoretických znalostí, praktických dovedností, návyků týmové spolupráce i schopnosti samostatného rozhodování pro činnosti stanovené platnými právními předpisy. „Během kurzu se účastníci učili dovednosti a znalosti jako je první pomoc, postupy a techniky při zajišťování zdravotní a ošetřovatelské péče, somatologii, mikrobiologii, epidemiologii a hygienu, rehabilitační ošetřování a zároveň absolvovali odbornou praxi v akreditovaných zařízeních. Výuka zahrnovala i schopnost efektivně komunikovat s pacienty, jejich rodinami a členy zdravotnického týmu,“ přiblížil ředitel pelhřimovské nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA.

Kurz Sanitář v Nemocnici Pelhřimov úspěšně absolvovalo 24 účastníků.