Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výstava ukázala sílu lidského spojení, a zároveň podpořila domácí paliativní péči

Výstava ukázala sílu lidského spojení, a zároveň podpořila domácí paliativní péči 
V období od 15. do 21. ledna 2024 se v Obecním domě v Salačově Lhotě na Pacovsku konala výstava s názvem Magnetkový svět. Tato událost byla díky hlavní duši výstavy paní Marii Chládkové nejen kulturním zážitkem, ale také podpořila Domácí paliativní péči Nemocnice Pelhřimov. Výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 8.700 korun byl věnován na podporu této základní oblasti zdravotní péče. 
 
Domácí paliativní péče je světlem v temnotě pro mnohé, kteří procházejí nejtěžšími chvílemi svého života. „Dlouho jsem hledala způsob, jak mohu svou sbírkou magnetek přispět k něčemu většímu. Podpora domácí paliativní péče pelhřimovské nemocnice mi dávala smysl, a tak jsem se rozhodla tuto výstavu uspořádat. Je to má malá, avšak upřímná snaha poděkovat za veškerou péči a lásku, kterou poskytují lidem v obtížných chvílích," uvedla Marie Chládková, iniciátorka výstavy a majitelka unikátní sbírky magnetek, které sbírá už více než třicet let a v současné době její kolekce čítá šest tisíc kusů. 
 
„Děkujeme paní Chládkové za její iniciativu a podporu naší práce. V roce 2023 jsme pečovali o 218 pacientů a v rámci mobilní paliativní péče jich bylo 147. Naším posláním je zmírnit bolest a udržet co nejvyšší kvalitu života pacientů v terminálním stadiu. Jakékoliv podpory si velmi vážíme," sdělila Markéta Fuchsová, koordinátorka Paliativní péče Nemocnice Pelhřimov.
 
Poděkování patří rovněž obci Salačova Lhota, která poskytla pro tuto jedinečnou výstavu zcela zdarma prostory obecního sálu. 
 
Paní Marie Chládková (na snímku vlevo) s paní Markétou Fuchsovou, koordinátorkou Paliativní péče Nemocnice Pelhřimov.
Výstava magnetek v Salačově Lhotě sklidila velký úspěch. Na snímku jsou: Marie Chládková, Tereza Mašková a Eliška Štokrová.
Iniciátorkou výstavy je paní Marie Chládková.
Výstava magnetek sklidila velký úspěch.