Úvod > Aktuality > Novinka: Nemocnice Pelhřimov otevřela Laktační poradnu

Novinka: Nemocnice Pelhřimov otevřela Laktační poradnu

Podporu v oblasti kojení a péče o dítě po porodu nabízí nově Nemocnice Pelhřimov. Od února 2024 nemocnice otevřela při dětském oddělení Laktační poradnu, kde působí certifikovaná laktační poradkyně. Poradna je otevřena každý čtvrtek v Pavilonu péče o rodinu ve 3. patře od 10:00 do 15:00 hodin. Pro rezervaci místa si maminky mohou zatelefonovat v pracovní dny od 7:00 do 15:30 hodin na telefonní číslo 565 355 534.

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy miminka a nedílnou součástí jeho péče. Nová poradna nabízí individuální péči, která je přizpůsobena potřebám každé maminky a jejího dítěte. Maminky mohou využít poradnu pro pomoc s kojením, řešení problémů spojených s laktací a k získání důležitých informací o péči o dítě po porodu. Jedna návštěva laktačního poradenství stojí 500 korun, přičemž zdravotní pojišťovny přispívají pojištěnkám, které jsou v roce 2024 těhotné nebo od 1. ledna 2024 do 31. prosince 2024 porodily, finanční příspěvky na laktační poradenství.

Nemocnice Pelhřimov chce touto inovativní péčí poskytnout maminkám optimální podporu během klíčového období mateřství.

Plakát Laktační poradna v Nemocnici Pelhřimov.
Laktační poradna nabízí individuální péči, která je přizpůsobena potřebám každé maminky a jejího dítěte.