Úvod > Aktuality > Veřejnost vybrala název pro nový pavilon: Pavilon péče o rodinu

Veřejnost vybrala název pro nový pavilon: Pavilon péče o rodinu

Nemocnice Pelhřimov vybírala, ve spolupráci s veřejností, název pro nový pětipodlažní pavilon, který se aktuálně staví v areálu nemocnice, v těsné blízkosti hlavní lůžkové budovy. Anketa byla zveřejněna na webových stránkách nemocnice, facebookovém profilu nemocnice a v regionálním tisku. Lidé mohli vybírat ze tří variant: Pavilon péče o rodinu, Centrální pavilon a Pavilon Jaroslava Pujmana.

Přes internet bylo posláno 328 hlasů s tím, že občané mohli zasílat své návrhy i e-mailem. Nemocnice zaevidovala např. náměty Pavilon Jitky Brožové, Pavilon Dietra Morszecka nebo název nového pavilonu podle barvy fasády. Anketa probíhala v termínu od 22. září do 18. října 2021.

Vítězným návrhem se stal se 141 hlasy název Pavilon péče o rodinu (42%). Centrální pavilon získal 102 hlasů (31%) a Pavilon Jaroslava Pujmana 90 hlasů (27%).  Výsledný návrh bude dále projednáván se zřizovatelem nemocnice, Krajem Vysočina.

Stavba moderního pavilonu za více než 700 milionů korun s daní by měla být kompletně dokončena na začátku roku 2023. Novostavbu podporují evropské fondy částkou téměř 50 milionů korun a dále Nadace Dietera Morszecka, která věnovala dva miliony EUR na stavbu dětského oddělení. Kromě pediatrie se do pavilonu přestěhuje gynekologicko-porodnické oddělení, neurologické oddělení a řada ambulancí jako například urologické ambulance včetně endoskopického sálku a neurologické ambulance včetně EEG a EMG.

PRÁCE NA NOVOVSTAVBĚ. Aktuálně jsou osazeny nadzemní spojovací krčky vedoucí od nového pavilonu do stravovacího provozu a budovy, kde sídlí oddělení dlouhodobě nemocných. Následovat bude instalace dvoupatrového spojovacího mostu o délce 43 metrů vedoucího do pavilonu akutní medicíny.