Úvod > Aktuality > V nemocnici začalo očkování zdravotníků třetí dávkou proti covidu

V nemocnici začalo očkování zdravotníků třetí dávkou proti covidu

V Nemocnici Pelhřimov začalo 30. září přeočkování zdravotnických pracovníků třetí dávkou proti onemocnění covid-19. První očkovací den získalo posilující dávku šedesát zdravotníků. Přeočkování má zvýšit ochranu proti nákaze a proti novým variantám koronaviru jako je např. delta. Třetí dávka je stejně jako předchozí dvě dobrovolná a hrazená zdravotní pojišťovnou. „Naše zaměstnance budeme přeočkovávat vždy ve čtvrtek. Zájem je poměrně velký, už nyní se nám plní další termíny. Zároveň počítáme s přeočkováním klientů a personálu zařízení sociální péče, kam budeme opět vysílat mobilní očkovací týmy,“ informoval ředitel pelhřimovské nemocnice Michal Kozár.

Na snímku dostává třetí dávku očkování proti onemocnění covid-19 lékař interního oddělení pelhřimovské nemocnice Jan Šmrha.