Úvod > Aktuality > Studenti gymnázií se seznámili s provozem pelhřimovské nemocnice

Studenti gymnázií se seznámili s provozem pelhřimovské nemocnice

Rekordnímu zájmu se těšil „Den otevřených dveří pro studenty gymnázií“ pořádaný Nemocnicí Pelhřimov dne 21. března. Jubilejní desátý ročník určený pro studenty 3. a 4. ročníků gymnázií z Pelhřimova, Humpolce a Pacova si nenechalo ujít přibližně 80 školáků. Smyslem akce, která se konala po tříleté pauze, bylo seznámit gymnazisty s fungováním a poskytováním zdravotní péče a dále s možnostmi budoucího zaměstnání, které jim zdravotnické zařízení nabízí.  Studenti byli rozděleni do šesti skupin, v rámci kterých zhlédli provozy jednotlivých odděleních, seznámili se s ošetřovatelskou péčí, s prací radiologických asistentů, porodních asistentek či fyzioterapeutů a ergoterapeutů.

Nemocnice Pelhřimov kromě tohoto dne otevřených dveří pořádá jako jediná na Vysočině čtyřdenní kemp mediků, který se letos uskuteční v termínu od 4. – 7. 9.

Reportáž ČRo Vysočina z této akce najdete zde.

Reportáž ČT najdete v čase cca 12:42 zde.

Studenti gymnázií se seznámili s provozem pelhřimovské nemocnice.