Úvod > Aktuality > Srdce s láskou darované, tentokrát pro Paliativní péči Nemocnice Pelhřimov

Srdce s láskou darované, tentokrát pro Paliativní péči Nemocnice Pelhřimov

Před nedávnem hostilo Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov návštěvu dětí ze ZŠ Hálkova v Humpolci. Zaměstnancům oddělení předaly vyrobené srdíčko a drobné dárky, ale hlavně jim přišly říct, že jsou děti přihlášeny do projektu Srdce s láskou darované, a jako téma si zvolily právě poděkování zaměstnancům tohoto oddělení.

Děti k tomu napsaly:
Jsme parta ze ZŠ HUMPOLEC, HÁLKOVA a i letos jsme se rozhodli zúčastnit krásné a prospěšné soutěže Srdce s láskou darované.
Paní učitelce, která s námi dělá srdíčko každý rok, vážně onemocněla maminka. Často nám vypravuje o hodných lidech z DOMÁCÍ PALIATIVNÍ PÉČE v PELHŘIMOVĚ, díky nimž může mít maminku doma a užívat si ji. Ani již nevíme, kdo s tímto nápadem přišel, ale řekli jsme si proč ne – letos uděláme srdíčko právě jim.
Pro nás je domácí paliativní péče skupina hodných a šikovných lidí, na kterých je vidět, že svou práci milují, ale předně velice pomáhají a zpříjemňují lidem poslední úsek svého života. Díky nim člověk může zůstat doma mezi blízkými, ve svém prostředí.  A věřte, že to je v dnešní uspěchané době velice důležité.

A co je cílem soutěže Srdce z lásky darované?
Podpora tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta.
Podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností dětí.
Podpora mezigeneračního dialogu.
Radost z vlastnoručně vytvořených výrobků i z darování, sdílení radosti v kolektivu.

Sestřičky i lékařky Paliativního oddělení návštěva dětí dojala a dětem a paní učitelce Krčilové velmi děkují.

Více informací o projektu a hlasování, které probíhá do 10. 4. naleznete zde.

Srdce s láskou darované, tentokrát pro Paliativní péči.