Úvod > Aktuality > Vjezd do areálu Nemocnice Pelhřimov bude opět zpoplatněn

Vjezd do areálu Nemocnice Pelhřimov bude opět zpoplatněn

Z neděle 17.7.2022 na pondělí 18.7.2022 se Nemocnice Pelhřimov vrací k systému zpoplatnění vjezdu do areálu. Motoristé mohou do areálu zdravotnického zařízení vjet z ulice Slovanského bratrství dvěma vjezdy. Oba jsou osazeny závorami a terminály se samoobslužným systémem a jsou zabezpečeny kamerovým systémem v souladu s platnou legislativou.

Při vjezdu do nemocnice musí řidič vozidla stiskem tlačítka odebrat parkovací lístek. Následně se mu automaticky otevře závora, která se po projetí opět automaticky zavře.

·        Prvních třicet minut je parkování v areálu nemocnice ZDARMA.

·        Každých dalších započatých 60 minut je ZPOPLATNĚNO částkou 30,- Kč.

·        Vozidla s dopravní značkou označující přepravu ZTP,ZTP/P mají parkování ZDARMA.

·        Dárci krve a krevních složek mají v den odběru parkování v areálu nemocnice ZDARMA.

Platbu parkovného lze provést v hotovosti na INFO centru v hlavní lůžkové budově a na bezobslužné pokladně umístěné u továrního komína.  Po vložení parkovacího lístku je lístek načten a vyhodnoceno parkovné. Platit lze hotově i bezkontaktně. Po úhradě parkovného je zobrazeno „Parkovné zaplaceno“ a vrácen případný přeplatek platby.

Při ztrátě parkovacího lístku se obraťte, prosím, na INFO centrum v hlavní lůžkové budově.

Nemocnice Pelhřimov umožňuje vjezd soukromých vozidel do areálu pouze za účelem dopravy pacientů nebo v případě ošetření, dále vjezd soukromých vozidel zaměstnanců, vjezd služebních vozidel a vozidel dodavatelských firem.

V celém areálu je dopravní značkou vymezena zóna zákazu stání motorových vozidel. Vozidla mohou parkovat pouze na vyhrazených parkovištích. Všichni řidiči jsou povinni respektovat dopravní značení a neohrozit průjezd v areálu.