Úvod > Aktuality > Přijďte objevit svou budoucnost aneb prezentace nového studijního oboru Praktická sestra

Vážení žáci 9. tříd a jejich rodiče,

rádi bychom Vás pozvali na událost, která Vám pomůže objevit Vaši cestu k budoucímu vzdělání. V úterý 7. listopadu se na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti Pelhřimov (SPŠ a SOU Pelhřimov) v Růžové ulici koná v čase 9:00 - 16:00 hodin Den otevřených dveří. Ve spolupráci s Nemocnicí Pelhřimov, příspěvkovou organizací bude prezentován nový studijní obor Praktická sestra. Pro přiblížení oboru bude k vidění praktická ukázka měření tlaku nebo množství okysličené krve v těle.

Maturitní obor Praktická sestra bude otevřen 1. září 2024 a žákům bude poskytovat kvalifikované vzdělání a příležitost k rozvoji dovedností v oblasti zdravotní péče. Tento inovativní maturitní obor byl zaveden jako odpověď na rostoucí poptávku po zdravotnických pracovnících na Pelhřimovsku. Snahou SPŠ a SOU Pelhřimov a Nemocnice Pelhřimov je vytvořit takové prostředí a podmínky studia, díky kterým se obor stane vyhledávaným žáky devátých ročníků a dojde k naplnění jeho maximální kapacity – 24 míst. Žáci tohoto maturitního oboru musí projít standardním přijímacím řízením školy. Elektronické přihlášky na střední školy se podávají do 20. 2. 2024 a přijímací zkoušky budou 12. a 15. 4. 2024. Od budoucích studentů se očekává pozitivní vztah k oboru spolu s empatií a snahou pomáhat druhým.

Prezentace nového oboru Praktická sestra bude probíhat 7. listopadu také v KD Máj v Pelhřimově na akci Mozaika středních škol v čase 9:00 – 16.30 hodin.

Tyto dvě události jsou skvělou příležitostí, aby zájemci získali důležité informace o novém studijním programu a následných kariérních možnostech.

Máte otázky? Rádi Vám je přímo na výše zmíněných místech zodpovíme.