Úvod > Aktuality > Nový studijní obor Praktická sestra se představil široké veřejnosti

Nový studijní obor Praktická sestra se představil široké veřejnosti

Prezentace nového maturitního oboru PRAKTICKÁ SESTRA proběhla 7. listopadu v rámci Mozaiky středních škol v KD Máj v Pelhřimově a dále v budově Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově (SPŠ a SOU Pelhřimov) v Růžové ulici v rámci dne otevřených dveří školy. Kromě informací o nové možnosti studia v Pelhřimově, byly na stáncích Nemocnice Pelhřimov k vidění praktické ukázky jako měření tlaku nebo množství okysličené krve v těle.

Maturitní obor Praktická sestra bude otevřen 1. září 2024 a žákům bude poskytovat kvalifikované vzdělání a příležitost k rozvoji dovedností v oblasti zdravotní péče. Tento inovativní maturitní obor byl zaveden jako odpověď na rostoucí poptávku po zdravotnických pracovnících na Pelhřimovsku.
Snahou SPŠ a SOU Pelhřimov a Nemocnice Pelhřimov je vytvořit takové prostředí a podmínky studia, díky kterým se obor stane vyhledávaným žáky devátých ročníků a dojde k naplnění jeho maximální kapacity – 24 míst. Žáci tohoto maturitního oboru musí projít standardním přijímacím řízením školy. Elektronické přihlášky na střední školy se podávají do 20. 2. 2024 a přijímací zkoušky budou 12. a 15. 4. 2024. Od budoucích studentů se očekává pozitivní vztah k oboru spolu s empatií a snahou pomáhat druhým.

Nový studijní obor Praktická sestra se představil široké veřejnosti.