Úvod > Aktuality > Omezení návštěv na lůžkových odděleních Nemocnice Pelhřimov

Omezení návštěv na lůžkových odděleních Nemocnice Pelhřimov

Dle usnesení vlády č. 14 ze dne 7. ledna 2021 vyhlašuje ředitel Nemocnice Pelhřimov:

Od 11. ledna 2021 jsou povolené návštěvy výhradně v neděli od 13:00 do 15:00 hodin na všech odděleních, mimo oddělení s covid pozitivními pacienty a jednotky intenzivní péče (ARO, JIP), na které jsou návštěvy umožněny pouze po dohodě s primářem oddělení.

Návštěvy jsou možné za dodržení následujících podmínek

• návštěvy se v jeden čas účastní nejvýše dvě osoby za dodržení všech opatření nemocnice
  • návštěva je možná pouze s použitím respirátoru kategorie FFP2 nebo KN95 (možno zakoupit na vrátnici hlavní lůžkové budovy nemocnice)
  • návštěva na oddělení následné péče musí mít navíc negativní antigenní či PCR test na nemoc COVID-19, který nesmí být starší více než 48 hodin nebo doloží doklad, že v době 90 dnů
  • přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19
  • návštěvy pacientů v terminálních stádiích nevyléčitelných onemocnění jsou možné po schválení ošetřujícím lékařem i mimo stanovený termín

Zvažte s ohledem na zdraví a bezpečnost svých blízkých, zda je návštěva v nemocnici opravdu nutná. Pokud je k ní vážný důvod, respektujte, prosím, doporučení ošetřujících lékařů hospitalizovaných pacientů.