Úvod > Aktuality > Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov získalo díky finančnímu daru od firmy SWIETEL

Dobrá zpráva

Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov získalo díky finančnímu daru od firmy SWIETELSKY stavební s.r.o. dvě elektricky polohovatelná lůžka

Dvě elektricky polohovatelná lůžka včetně antidekubitních matrací pro Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov byla zakoupena díky finančním prostředkům ve výši 30.369,- korun získaných od společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o. Dohromady paliativní péče disponuje sedmi lůžky.

„Díky nabídce od firmy SWIETELSKY jsme zhodnotili stav našich pomůcek a rozhodli se zakoupit dvě repasovaná lůžka, která jsou stále v záruce a plně funkční. Jednání se zástupci stavební firmy bylo velmi příjemné, ale především rychlé. Poté, co se dozvěděli, že finanční podpora poputuje na paliativní péči, neváhali ani chvilku,“ sdělila Tereza Mašková, zdravotní sestra z Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov.

Maximálně pohodlné, jednoduché na ovládání

Elektrická polohovací postel zvyšuje samostatnost pacienta a zároveň ulehčuje práci pečujícímu personálu nebo rodinným příslušníkům při opakovaném zvedání nemocného člověka. „V případě, že někdo poptává lůžko nebo řešíme kompenzační pomůcky s nemocným pacientem v rámci paliativního konsilia na oddělení nebo při přijetí do Domácí paliativní péče, dáváme kontakt na naši sociální pracovnici paní Hunalovou. Ta sepíše smlouvu, domluví se s rodinou, která složí vratnou záloha dva tisíce korun, přičemž pronájem lůžka stojí 25 korun na den kompletně s celým příslušenstvím – hrazdičkou, zábranami a pasivní antidekubitní matrací,“ informovala Markéta Fuchsová koordinátorka paliativní péče pelhřimovské nemocnice.

Pracovnice paliativní péče nezajišťují dovoz kompenzačních pomůcek, rodina si pro lůžko musí přijet. „Postel se vejde do většího vozidla, na káru nebo do menší dodávky. Dvakrát už jsme zajišťovali stěhovací službu, kdy žena pečovala o nemocného manžela a on byl jediný, který měl řidičský průkaz,“ zavzpomínala Markéta Fuchsová.

Paliativní péče pelhřimovské nemocnice v současné době disponuje sedmi elektrickými polohovacími lůžky, dvěma toaletními křesly, invalidním vozíkem či kyslíkovými koncentrátory. „Těch bychom uvítali klidně více. Je to obdobné jako s ostatními pomůckami. Vždy se najde období, kdy máme potřeb dostatek a naopak, kdy bychom jich potřebovali více,“ dodala Markéta Fuchsová.

Kyslíkové koncentrátory

Velkým pomocníkem jsou pro pacienty paliativní péče kyslíkové koncentrátory, které umožní být pacientům v domácím prostředí i při potřebě kyslíkové podpory. „V této covidové době se kyslíkové koncentrátory hodí velmi, protože je mnoho pacientů, kteří jsou závislí na kyslíku,“ sdělila Markéta Fuchsová. Paliativní péče Nemocnice Pelhřimov má v současné době sedm kyslíkových koncentrátorů.