Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Očkování: Zájem je o posilující dávky a očkování nejmenších dětí

Očkování: Zájem je o posilující dávky a očkování nejmenších dětíV Očkovacím centru Nemocnice Pelhřimov je denně aplikováno více než 500 dávek vakcín proti onemocnění covid-19. Velký zájem je o posilující dávky a o očkování dětí ve věkové skupině 5 – 11 let. Dne 28. prosince dostalo vakcínu na šest desítek dětí. Před každým očkováním zákonný zástupce vyplní Dotazník (ke stažení níže), který slouží dětskému lékaři v očkovacím místě ke zhodnocení zdravotního stavu nezletilého. K očkování je nutný informovaný souhlas zákonného zástupce dítěte udělený bezprostředně před provedením očkování a průkaz zdravotní pojišťovny.

Očkování dětí proti onemocnění covid-19 je dobrovolné, musí mu však předcházet elektronická rezervace, přes stránky www.registrace.mzcr.cz. Pro děti je určena vakcína společnosti Pfizer/BioNTech. Pro děti 5 – 11 let obsahuje očkovací dávka nižší dávku. Základní očkovací schéma je dvoudávkové, s odstupem tří týdnů.

„Pokud zákonní zástupci zaregistrují děti k očkování, termín pro podání vakcíny mají přidělený přibližně do jednoho týdne. Další očkování této nejmladší věkové skupiny se uskuteční 7. ledna,“ sdělila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči pelhřimovské nemocnice Mgr. Vladimíra Macháčková.

Více informací zde Očkování nezletilých (5 - 11 let a 12 - 15 let) · Covid Portál (gov.cz)

Dotazník k očkování ke stažení ZDE. 

Očkování dětí ve věkové skupině 5 - 11 let.
Očkování dětí ve věkové skupině 5 - 11 let.