Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nový studijní obor Praktická sestra nabízí široké uplatnění

Nový studijní obor Praktická sestra nabízí široké uplatněníStřední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov (SPŠ a SOU Pelhřimov) společně s Krajem Vysočina a Nemocnicí Pelhřimov, příspěvkovou organizací otevře 1. září 2024 nový studijní obor Praktická sestra. Žáci devátých tříd základních škol mohou do 20. února podávat až 3 přihlášky na 3 střední školy/obory vzdělání. V rámci 3 přihlášek si zvolí maturitní nebo učební obory, které seřadí dle priority (na 1. místo škola/obor, kam chci nejvíce).
 
„Jsme rádi, že se nám společnými silami podařilo zrealizovat zavedení tohoto nového maturitního oboru na naší škole. Žáci projdou standardním příjímacím řízením, kdy první řádný termín jednotných přijímacích zkoušek proběhne v pátek 12. dubna,“ sdělil Mgr. Lukáš Tříska, ředitel SPŠ a SOU Pelhřimov. 
 
Kapacita třídy je stanovena na 24 žáků. Teoretická výuka bude probíhat na střední škole a praktická část v Nemocnici Pelhřimov. Předměty oboru Praktická sestra zahrnují širokou škálu znalostí a praktických dovedností, které se týkají ošetřovatelství, poskytování první pomoci nebo hygienicko-epidemiologického režimu.„Studenti budou ve vyšších ročnících pomáhat v rámci povinné praxe v pelhřimovské nemocnici při ošetřovatelské péči, jako je například hygienická péče a polohování pacientů. Studenti se také zapojí do přípravy pacientů na vyšetření a operační výkony. Cílem je připravit studenty po vědomostní a dovednostní stránce k výkonu profese středního zdravotnického pracovníka,“ přiblížila Mgr. Vladimíra Macháčková, náměstkyně ošetřovatelské péče Nemocnice Pelhřimov. Čtyřleté studium bude zakončené maturitní zkouškou. 
 
Chcete vidět, co práce praktické sestry v nemocnici obnáší? Podívejte se na naše nové video - Práce praktické sestry v Nemocnici Pelhřimov.