Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov zahájila očkování klientů pobytových sociálních služeb 3. dávkou

Mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov vyjel 19. října 2021 poprvé přeočkovat klienty a zaměstnance sociálních zařízení na Pelhřimovsku třetí posilující dávkou proti onemocnění covid-19. Jako první dostali vakcínu zájemci v Domově Jeřabina v Pelhřimově. Dohromady tam zdravotníci aplikovali jednatřicet dávek. Očkovací tým nemocnice se poté přesunul do Domova pro seniory v Onšově, kde bylo přeočkováno dalších padesát klientů a zaměstnanců.

V následujících týdnech budou tímto způsobem přeočkováni klienti a personál ostatních sociálních zařízení na Pelhřimovsku. Konkrétní termíny domlouvají pověření koordinátoři očkování s představiteli jednotlivých sociálních zařízení. „V nejbližších dnech bude mobilní očkovací tým nemocnice aplikovat posilující dávky očkování například v pelhřimovském domově pro seniory nebo v pacovském domě sociálních služeb,“ informoval ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Přeočkování probíhá vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BioNtech a posilovací dávka se primárně doporučuje osobám s poruchami imunity, chronickými onemocněními a osobám starším 60 let. Dále zdravotníkům a zaměstnancům zařízení sociální péče. Dávka je dobrovolná a hrazená zdravotní pojišťovnou.

Třetí posilující dávku očkování dostali jako první klienti a zaměstnanci Domova Jeřabina v Pelhřimově.