Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov využívá whistleblowing

Nemocnice Pelhřimov využívá whistleblowing

Nemocnice Pelhřimov přijala důležitý a eticky významný krok v posilování transparentnosti, zodpovědnosti a ochrany veřejného zájmu. Nemocnice od 1. srpna 2023 využívá whistleblowing, odkaz zde. Tento mechanismus umožňuje zaměstnancům či jakékoli jiné osobě, podávat anonymně nebo neanonymně zprávy o nezákonných, neetických nebo jiných problematických činnostech, které se odehrávají uvnitř zdravotnického zařízení. Tímto způsobem mohou být odhaleny různé druhy nekalých praktik, porušování právních předpisů, etického kodexu či dalších nežádoucích aktivit.
 Nemocnice Pelhřimov klade velký důraz na ochranu identit whistleblowérů a zaručuje, že osoby, které se rozhodnou podat zprávu, nebudou vystaveny represím nebo diskriminaci.