Úvod > Aktuality > Fotbalové kluby spojily síly pro dobro dětí v pelhřimovské nemocnici

Fotbalové kluby spojily síly pro dobro dětí v pelhřimovské nemocnici

V neděli 6. srpna 2023 se na pelhřimovském fotbalovém stadionu uskutečnil historický moment. A Mužstvo FK Maraton Pelhřimov sehrálo první soutěžní utkání v divizi, kam postoupilo z krajského přeboru. Soupeřem pelhřimovskému týmu byl po 53 letech AFC Humpolec. Tento významný moment byl umocněn nejen silným sportovním výkonem, ale také důležitým gestem solidarity a dobročinnosti.

Ve spolupráci s AFC Humpolec se oba kluby rozhodly spojit síly a darovat radost hospitalizovaným dětem na dětském oddělení pelhřimovské nemocnice. Podobná iniciativa již před pár lety proběhla, a letos ji oba týmy v rámci svého prvního divizního utkání obnovily. Hráči obou týmů mezi sebou vybrali částku ve výši 8.500 korun, kterou darovali na dětské oddělení nemocnice a Reality 11 Humpolec věnovaly dětskému oddělení částku ve výši 5.000 korun. Fotbalisté se k věnované částce vyjádřili: „Vážení zaměstnanci Nemocnice Pelhřimov, máte náš obdiv za to, jak se staráte o naše děti, kamarády atd. Naše „díky“ vyjadřujeme alespoň tímto poukazem na výše uvedenou částku.“

Do charitativní akce se rovněž zapojili fanoušci obou klubů a přispěli darováním hraček, plyšových hraček a dalších dárků pro děti, které jsou hospitalizovány na dětském oddělení nemocnice. Tato iniciativa má za cíl přinést úsměv na tváře těm nejmenším a zpříjemnit jejich pobyt v nemocnici. „Nemocnice Pelhřimov si z celého srdce váží tohoto charitativního gesta ze strany fotbalových klubů FK Maraton Pelhřimov a AFC Humpolec. Je pro nás velkou radostí a ctí, že kluby pamatují na děti v našem regionu, které procházejí obdobím léčby. Děkujeme nejen za finanční dar, který bude využit na dětském oddělení, ale také za krásné plyšové hračky a dárky, které určitě potěší naše malé pacienty. Jsme rádi, že společně můžeme přinášet úlevu a radost do jejich životů," sdělil náměstek pro rozvojové činnosti Nemocnice Pelhřimov MUDr. Jiří Běhounek.

Derby, které skončilo vítězně pro celek Humpolce 2:1, si spolu s dobročinnou akcí nenechalo ujít téměř 1000 diváků.

Fotbalové kluby spojily síly pro dobro dětí v pelhřimovské nemocnici.