Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov ukončila provoz v Očkovacím centru KD Máj v Pelhřimově

Nemocnice Pelhřimov ukončila provoz v Očkovacím centru KD Máj v Pelhřimově

Rovných 62.070 očkovacích dávek bylo podáno od 17. února 2021 ve velkokapacitním očkovacím centru Kulturního domu Máj v Pelhřimově, které bylo určeno k vakcinaci pro spádovou oblast Pelhřimovska. Poslední očkovací dávka tam byla aplikována 19. srpna v 19 hodin, poté centrum ukončilo svůj provoz.

V průměru bylo v kulturním domě naočkováno v jeden očkovací den 686 osob. Nejvíce zájemců dostalo vakcínu ve věkových skupinách 45 – 49 let a 65 – 69 let.
„Chtěla bych vyjádřit poděkování všem, kteří v centru pracovali a podíleli se na jeho provozu, protože díky nim se vakcinace obešla bez výraznějších komplikací, provoz byl plynulý a všechny administrativní a zdravotnické úkony na sebe plynule navazovaly. Poděkování patří také zřizovateli nemocnice Kraji Vysočina za logistickou pomoc, dále Městu Pelhřimovu za podílení se na provozu očkovacího centra a Policii České republiky, územnímu odboru Pelhřimov za koordinaci dopravní situace v blízkosti kulturního domu,“ sdělila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Vladimíra Macháčková.

Dohromady se na směnách v prvním otevřeném velkokapacitním očkovacím centru na Vysočině podílelo 199 lidí, z čehož bylo 56 externích pracovníků. Jednalo se o 24 lékařů, 94 osob nelékařského zdravotnického personálu, převážně sester, a 81 administrativních a organizačních pracovníků.

Demontáž a odvoz majetku Nemocnice Pelhřimov proběhne z kulturního domu v pátek 20. srpna. Ve stejný den bude demontováno dopravní a informační značení v ulicích města. O nadcházejícím víkendu přijde na řadu demontáž a odvoz systému Octanorm, tedy jednotlivých pracovišť očkovacího centra (kóje lékařů, registrace, šatny atd.).

Očkování v Očkovacím centru Nemocnice Pelhřimov

Od pondělí 23. srpna bude veškeré očkování proti onemocnění Covid-19 probíhat v Očkovacím centru Nemocnice Pelhřimov, které se nachází v prostorách lékařské pohotovosti, v přízemí dětského oddělení při vstupu z ulice Slovanského bratrství 710. K očkovacímu centru zavede klienty přehledné viditelné dopravní značení.

V případě dotazů kontaktujte informační linku, která je určena pro očkovací centrum 565 355 102 nebo 731 619 186, případně e-mailem na ocnempe@ocnempe.cz.