Úvod > Aktuality > Koncert na ODN se povedl na výbornou

Koncert na ODN se povedl na výbornou

Oblíbené melodie známých dechových písní zněly 23. července na Oddělení dlouhodobě nemocných v Nemocnici Pelhřimov. Hospitalizovaným pacientům přišli zahrát dobrovolníci z Dobrovolnického programu Pírko, který v nemocnici funguje ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Fokusu Vysočina. Dobrovolníci zahráli a zazpívali klasické lidové písničky, které pacientům zlepšily náladu a zpříjemnily atmosféru na oddělení. Mnozí pacienti a členové ošetřovatelského týmu se ke zpěvu přidali a došlo dokonce i na „taneček“. „Být dobrovolníkem v nemocnici znamená být společníkem pacientům v jejich obtížné životní situaci a zpříjemnit jim pobyt ve zdravotnickém zařízení. Jsem ráda, že jsme toto poslání naplnili, pacienti se radovali, veselili, byli šťastní,“ sdělila koordinátorka Dobrovolnického programu Pírko Pavla Hrdoušková, Dis.