Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov otevřela dveře pro studenty gymnázií a slavila úspěch

Nemocnice Pelhřimov otevřela dveře pro studenty gymnázií a slavila úspěch

Nemocnice Pelhřimov uspořádala 19. března Den otevřených dveří pro studenty gymnázií z Pelhřimova, Humpolce a Pacova.  Akce, která se v nemocnici koná od roku 2010, poskytla studentům jedinečnou příležitost nahlédnout do každodenního života zdravotnického zařízení.

Téměř 90 gymnazistů prozkoumalo různá oddělení nemocnice a získalo nový pohled na práci lékařů, zdravotních sester a nezdravotnických pracovníků. Prohlídka zahrnovala návštěvu napříč odděleními od ARO, chirurgie, ortopedie, interny až po oddělení klinické biochemie. „Jelikož jsem letos už ve čtvrtém ročníku, vnímala jsem atmosféru více než v loňském roce a snažila jsem se načerpat bližší informace od lékařů. Celkově mě asi nejvíce zaujal nový pavilon. Podle mě je skvělé, že nemocnice přistoupila k akcím tohoto typu, protože středoškoláci si realitu nemocničního prostředí vyzkouší buď na vlastní kůži v roli pacientů, nebo až při studiu medicíny. Den otevřených dveří některým alespoň trochu pomůže při rozhodování o budoucím povolání,“ sdělila maturantka Michaela Pípalová z pelhřimovského gymnázia.

Studenti měli také možnost diskutovat s profesionály a získat odpovědi na své otázky o různých zdravotních oborech a profesních možnostech. Mnoho studentů vyjádřilo nadšení z možnosti osobního setkání se zdravotnickými pracovníky a získání hlubšího pohledu do jejich každodenní práce. „Jsem moc ráda, že nám byla nabídnuta tato příležitost, protože máme možnost podívat se jako studenti středních škol do prostor, které bychom jinak nenavštívili. Odpoledne bylo velice zajímavé. Nejvíce se mi líbilo oddělení ARO a byla jsem překvapena, jak moc je současná medicína spojená s přístrojovým vybavením,“ sdělila maturantka Alžběta Jůzlová z pelhřimovského gymnázia.

Nemocnice Pelhřimov je ráda, že může podporovat vzdělávání a vývoj mladých lidí ve zdravotnickém oboru a těší se na další spolupráci s místními školami a studenty.

Reportáž z úspěšného Dne otevřených dveří pro studenty gymnázií v Nemocnici Pelhřimov je k vidění zde.

Nemocnice Pelhřimov otevřela dveře pro studenty gymnázií a slavila úspěch.