Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mgr. Jitka Dejmková byla nominována na prestižní Cenu PhDr. Alice Garrigue Masarykové

Mgr. Jitka Dejmková byla nominována na prestižní Cenu PhDr. Alice Garrigue MasarykovéJednou ze sedmi osobností nominovaných na prestižní Cenu PhDr. Alice Garrigue Masarykové za významný přínos českému ošetřovatelství byla letos paní Mgr. Jitka Dejmková, bývalá náměstkyně ošetřovatelské péče Nemocnice Pelhřimov. Slavnostní odpoledne proběhlo symbolicky při příležitosti Mezinárodního dne sester v budově Senátu Parlamentu České republiky dne 13. května 2024. Mezi nominovanými zaujala Mgr. Jitka  Dejmková významnou pozici díky své dlouholeté a úspěšné práci v oboru ošetřovatelství.
 
Mgr. Jitka Dejmková byla v pelhřimovské nemocnici, ale i na celorepublikové úrovni iniciátorkou změn v oblasti zdravotnictví. Její velký přínos spočíval hlavně v oblasti individualizace péče o pacienty a rozvoji vzdělávání sester. Podílela se na tvorbě národních standardů ošetřovatelské péče, byla členkou Rady pro rozvoj ošetřovatelství MZ ČR, Rady pro národní standardy MZ ČR, zkušební komise pro zkoušky k ověření způsobilosti k výkonu NLZP bez odborného dohledu a dalších. Svou pedagogickou činností nejprve na vyšší zdravotnické škole a následně vysoké škole pomáhala a doposud pomáhá ve výchově dalších generací sester.
 
Nominace na ocenění, které je udělováno jednou za kalendářní rok, ať už žijící osobě nebo in memoriam, za mimořádně významné zásluhy v ošetřovatelství a v péči o pacienty, přináší uznání práce a nasazení těch, kteří svým úsilím zanechali trvalou stopu v oboru.
 
Mgr. Jitka Dejmková byla nominována na prestižní Cenu PhDr. Alice Garrigue Masarykové.
Mgr. Jitka Dejmková byla nominována na prestižní Cenu PhDr. Alice Garrigue Masarykové.
Mgr. Jitka Dejmková byla nominována na prestižní Cenu PhDr. Alice Garrigue Masarykové.