Úvod > Aktuality > Almanach k 120. výročí založení Nemocnice Pelhřimov. Od skromných počátků až po současnost

Při příležitosti dosažení 120 let od svého založení vydala Nemocnice Pelhřimov almanach. Publikace slouží nejen jako oslava bohaté historie zdravotnického zařízení, ale také jako pohled na jeho budoucnost. Almanach vyšel v nákladu 1000 kusů, má 168 stran a je neprodejný.

Almanach k 120. výročí nemocnice přináší do popředí poutavou historii této organizace, která stojí v Pelhřimově od roku 1904. Detailně dokumentuje klíčové okamžiky a významné události. Jedním z hlavních pilířů almanachu jsou portréty primářů oddělení, kteří hráli klíčovou roli ve vývoji a růstu Nemocnice Pelhřimov. Jejich odbornost, oddanost a snaha zanechaly nesmazatelnou stopu v historii péče o pacienty v pelhřimovském regionu. Každý z primářů je popsán skrze svou práci a vize, které přinesl do rozvoje jednotlivých oddělení.

Almanach také nabízí širokou škálu fotografií zachycujících klíčové okamžiky z historie nemocnice, od založení až po moderní dobu. Tyto fotografie přináší nejen obrazový dojem, ale také poutavě dokumentují vývoj a proměny, kterými pelhřimovská nemocnice prošla.

Dalším výrazným prvkem tohoto almanachu je pohled do budoucnosti, jehož součástí je vizualizace areálu. Ta je součástí generelu Nemocnice Pelhřimov, který byl zpracováván v součinnosti s týmem expertů a provozovatelem areálu, navazuje na pasportizaci areálu nemocnice v roce 2012 a reaguje na aktuální potřeby nemocnice a poslední záměry realizované v areálu nemocnice.

Almanach k 120. výročí Nemocnice Pelhřimov je důkazem pevného základu, na kterém tato instituce stojí a také její schopnosti pohledu do budoucnosti s nadšením a inovativními myšlenkami.

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace by touto cestou chtěla vyjádřit upřímné poděkování sponzorům za podporu almanachu. Finanční příspěvky sponzorů nemocnici umožnily vytvořit a vydat tuto jedinečnou publikaci, která mapuje historii a současnost pelhřimovské nemocnice a zůstane nám v paměti na celý život. Jsme velmi vděční za vaši spolupráci a nadále si vážíme vaší podpory.

Seznam sponzorů:

• ADÉLKA, a.s.
• AGOS, a.s.
• AGROSTROJ, a.s.
• AS PROJEKT, s.r.o.
• ČENĚK zámkové dlažby
• CIME, s.r.o.
• CIRET, s.r.o.
• CONTEG, spol. s.r.o.
• DOLEŽAL LOŽISKA, s.r.o.
• DUP
• ELPE, s.r.o.
Farma Poříčí
FIA PRO TEAM, s.r.o.
• FORD FOPO II., s.r.o.
• IROMEZ s.r.o.
• JSC
• Kerouš s.r.o.
• KUPÁLA s.r.o.
• MARTÁK LOGISTIK
• NEZA PELHŘIMOV, spol. s.r.o.
• OPTOKON, a.s.
Pavel Haruda, elektroslužby
• PEMA kompresory, s.r.o.
RK KOUBSKÁ s.r.o.
• SBD PELHŘIMOV