Úvod > Aktuality > Agresivní incident v nemocnici: Pacient poškodil vybavení pánských toalet

Agresivní incident v nemocnici: Pacient poškodil vybavení pánských toalet

Totální demolici vybavení pánských toalet, které se nacházejí při chirurgických ambulancích, způsobil agresivní pacient v noci z pátku 1. září na sobotu 2. září v Nemocnici Pelhřimov. Ojedinělý incident, který nemá v tomto zdravotnickém zařízení obdoby, řeší Policie ČR. „Jde o nepříjemnou situaci, která nám připomíná, jak důležité je mít v nemocnici vytvořeny mechanismy pro řešení podobných incidentů a zajišťovat bezpečnost všech pacientů a personálu. Jsme v úzkém kontaktu s policií a plně spolupracujeme na vyšetřování této události," sdělil ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák.

Lékaři a zdravotní sestry pracují každý den v přední linii poskytování zdravotní péče a často se setkávají s emocionálně náročnými situacemi. Vedení pelhřimovské nemocnice proto zdůrazňuje, že ochrana zdravotníků je klíčovým prvkem poskytování kvalitní zdravotní péče, nemocnice aktivně spolupracuje s místními bezpečnostními složkami a využívá moderní technologie pro monitorování a zabezpečení svých prostor. Kamerový dohled a alarmové systémy jsou některými z opatření, která byla zavedena pro zvýšení bezpečnosti.

Pacient poškodil vybavení pánských toalet u chirurgických ambulancí v Nemocnici Pelhřimov.