Vysočina v pohybu. Začal týden sportu zdarma

Na Vysočině v pondělí 25. dubna začal týden sportu zdarma. V rámci akce Vysočina v pohybu si lidé mohou přijít bezplatně zasportovat na desítky míst ve svém okolí. Akce trvá až do neděle 1. května 2022 a seznam zapojených sportovišť je k dispozici na speciálním webu vysocinavpohybu.cz.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 25. 4. 2022 11:56

Hejtman Kraje Vysočina navštívil Nemocnici Pelhřimov a ocenil práce na stavbě pavilonu

Příští rok bude otevřen Pavilon péče o rodinu v areálu Nemocnice Pelhřimov. Stavba vzniká v těsné blízkosti hlavní lůžkové budovy a s ostatními zdravotnickými provozy je propojena nadzemními spojovacími krčky.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 20. 4. 2022 14:24

Otorinolaryngologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo moderní vyšetřovací jednotku

Díky finanční podpoře města Pelhřimova ve výši jednoho milionu korun zakoupila Nemocnice Pelhřimov novou vyšetřovací jednotku pro otorinolaryngologické oddělení (ORL).

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 13. 4. 2022 10:43

Den pro zdraví v Nemocnici Pelhřimov podpořil zájem veřejnosti o zdraví a prevenci

Nemocnice Pelhřimov uspořádala dne 7. dubna ve spolupráci se Zdravým městem Pelhřimov akci Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat. Preventivně edukační program se konal už po páté v Atriu hlavní lůžkové budovy.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 8. 4. 2022 8:54

Převratnou novinku poskytuje v léčení chronických ran Nemocnice Pelhřimov

Pacientům s chronickými ranami dává naději v léčbě průlomová novinka, biologický produkt na hojení ran – Bionáplast Amnioderm. Jedním z prvních certifikovaných pracovišť na Vysočině, které se zabývá touto unikátní metodou léčby, je chirurgická ambulance pelhřimovské nemocnice.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 22. 3. 2022 7:52

Paliativní péče je přestěhována do nových prostor

Publikováno 21. 3. 2022 13:28

Edukační centrum pro pacienty s endoprotézou letos oslaví 11 let

Edukační centrum pro pacienty s endoprotézou, které je nedílnou součástí Ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov, letos oslaví jedenáct let od svého založení. Dne 15. dubna 2011 byla nemocnice první v Kraji Vysočina a mezi prvními v České republice, která edukace pro pacienty zahájila.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 14. 3. 2022 11:53

Medici z 1. LF UK a Spolek mediků českých zorganizovali sbírku pro Ukrajinu

V rámci dobré spolupráce sdílíme iniciativu mediků 1. LF UK, která byla založena pod záštitou děkana prof. MUDr. Martina Vokurky a Spolku mediků českých. Cílem pomoci je nákup nejpotřebnějšího zdravotnického materiálu, který je v této obtížné situaci nedostatkový.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 14. 3. 2022 11:39

Přáníčka k MDŽ udělala pacientkách velkou radost

Díky dobrovolníkům z dobrovolnického programu Pírko, který funguje při Nemocnici Pelhřimov, oslavily MDŽ i hospitalizované pacientky na oddělení dlouhodobě nemocných. Radost v očích z přáníček, které dobrovolníci vyráběli už v nových prostorech, byla nádherná a zahřála u srdce.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 10. 3. 2022 14:35

V Nemocnici Pelhřimov je naplánována odstávka elektrické energie