Hlavní vjezd do Nemocnice Pelhřimov bude příští týden uzavřen kvůli modernizaci

Nemocnice Pelhřimov bude od 21. 10. do 25. 10. 2024 modernizovat hlavní vjezd do areálu.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 17. 10. 2024 11:09

Nemocnice Pelhřimov jako první na Vysočině využívá sterilizační systém SteriPro

Nemocnice Pelhřimov zařadila do svého vybavení moderní mobilní přístroj SteriPro, který zajišťuje efektivní, rychlou a bezkontaktní dezinfekci povrchů a prostor pomocí UVC záření. Tento vysoce účinný systém výrazně zvyšuje úroveň hygieny a bezpečnosti pro pacienty a personál zdravotnického zařízení.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 16. 10. 2024 10:45

Světový den trombózy v Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov se připojuje ke Světovému dni trombózy, který připadá na 13. října. Tento den připomíná důležitost prevence a včasného rozpoznání tohoto nebezpečného onemocnění.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 11. 10. 2024 8:59

Nemocnice Pelhřimov podpořila Papučový den na podporu domácí hospicové péče

Nemocnice Pelhřimov se letos aktivně zapojila do Papučového dne, který připadl na 9. října. Tato iniciativa, jejímž symbolem jsou papuče, má za cíl zvýšit povědomí o důležitosti domácí hospicové péče a podpořit možnost důstojného odchodu z tohoto světa v domácím prostředí.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 11. 10. 2024 8:54

Omezení návštěv na lůžkových odděleních pelhřimovské nemocnice

Z důvodu zhoršení epidemiologické situace a nárůstu respiračních onemocnění vyhlašuje Nemocnice Pelhřimov s účinností od čtvrtka 10. 10. 2024 do odvolání omezení návštěv na lůžkových odděleních.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 8. 10. 2024 13:06

Výsledky NHSP MZČR 2024: Nemocnice Pelhřimov obhájila skvělé druhé místo

Nemocnice Pelhřimov dosáhla v národním hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů za II. čtvrtletí roku 2024 (1.4.2024 – 30.6.2024) výborného výsledku. Hodnocení, provedené ve 23 ambulancích nemocnice, zahrnovalo např. urologii, chirurgii, ortopedii či pediatrii, a pacienti měli možnost hodnotit péči pomocí dotazníků dostupných přes QR kód.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 2. 10. 2024 7:33

MUDr. Jiří Běhounek: V medicíně i politice je třeba diskutovat a mít vizi ke zlepšení

V následujícím rozhovoru představíme mimořádnou osobnost, která se výrazně zapsala nejen do oblasti medicíny, ale také do veřejného života a sportu v Kraji Vysočina. MUDr. Jiří Běhounek, současný náměstek Nemocnice Pelhřimov pro rozvojové činnosti, je člověk, který dokáže harmonicky skloubit několik důležitých rolí.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 18. 9. 2024 8:20

Nemocnice uspořádala čtvrtý ročník Kempu mediků. Studenty zaujal individuální přístup

Nemocnice Pelhřimov letos již počtvrté uspořádala oblíbený Kemp mediků, který se stal důležitou součástí podpory vzdělávání a získávání nových zdravotnických profesionálů. Tento ročník přinesl změnu – nemocnice se zaměřila na individuální přístup a poskytla zázemí pěti studentům medicíny.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 10. 9. 2024 7:53

Oznámení: Výpadek telefonního spojení nemocnice

Vážení pacienti a návštěvníci nemocnice, rádi bychom vás informovali, že ve čtvrtek 5. září 2024 proběhne plánovaná úprava pevných telefonních spojení do naší nemocnice ze strany společnosti T-Mobile. V důsledku této úpravy nebude možné provádět hovory z a do naší nemocnice.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 4. 9. 2024 7:02

Nemocnice Pelhřimov a Domov Jeřabina uzavřely memorandum

Nemocnice Pelhřimov a Domov Jeřabina uzavřely Memorandum, které stvrzuje jejich závazek ke společné spolupráci ve prospěch pacientů a klientů obou organizací. Slavnostní podpis proběhl 28. srpna v Komunitním obchůdku Spolu na Masarykově náměstí v Pelhřimově za přítomnosti vedení obou institucí.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 28. 8. 2024 12:01