Úvod > Aktuality > Zdravotní klauni přináší hospitalizovaným dětem radost a smích

Zdravotní klauni přináší hospitalizovaným dětem radost a smích

Pelhřimovskou nemocnici v pondělí 29. listopadu navštívili zdravotní klauni, kteří na dětském oddělení oslavili 20. výročí zdravotního klauna v ČR. Zdravotní klauni byli zároveň obdarováni velkým přáním s podpisy od hospitalizovaných dětí, pedagogů a zdravotního personálu.

Dobročinná organizace Zdravotní klaun vznikla před dvaceti lety s cílem oživit náročnou atmosféru tuzemských nemocnic. Klauni baví hospitalizované dětské pacienty v pelhřimovské nemocnici už více než deset let. Klauniáda v herně dětského oddělení probíhá každou středu dopoledne. Aktuálně vždy jeden týden virtuálně s programem Smíchem online a druhý týden fyzicky přímo v herničce.

Více v tiskové zprávě Zdravotní klauni slaví 20 let existence.

Zdravotní klauni v Nemocnici Pelhřimov.