Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Základem zdravých očí jsou preventivní prohlídky

Základem zdravých očí jsou preventivní prohlídkyKomplexní péči o zrak nabízí nově v přízemí pavilonu Dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov při vstupu z ulice Slovanského bratrství 710 (v prostorách lékařské pohotovostní služby) atestovaná oftamoložka a diplomovaná oční specialistka oboru optometrie MUDr. Věra Kratochvílová, DiS.

Rozsah péče všeobecné oční ambulance čítá kromě diagnostiky a léčby očních onemocnění, refrakčních vad, screeningového programu a péči o dětské pacienty i konziliární péči pro pacienty Nemocnice Pelhřimov a závodní péči pro zaměstnance nemocnice či složky integrovaného záchranného systému. „Kromě toho se zabývám posudkovou, dispenzární a akutní péčí. Neméně důležitý je preventivní program. Pravidelné prohlídky dokáží včas odhalit refrakční vady, jako jsou například krátkozrakost, astigmatismus nebo různá onemocnění od zeleného zákalu až po nádorová onemocnění. Obecně u preventabilních onemocnění platí, že čím dřív klient přijde, tím je léčba snazší. Mladým pacientům doporučuji, pokud tedy neshledám žádnou závažnou patologii, aby docházeli na preventivní prohlídky jednou za dva roky. Od padesátého roku doporučuji docházet jednou za rok,“ sdělila MUDr. Věra Kratochvílová, DiS.

Pro pacienty je všeobecná oční ambulance v areálu pelhřimovské nemocnice otevřena 2x týdně, vždy ve středu a pátek od 8:15 do 11:45 hodin a od 12:30 do 15:00 hodin.

Pro objednání je vhodné využít mobilní telefonní číslo