Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZÁKAZ NÁVŠTĚV V NEMOCNICI PELHŘIMOV- aktualizace

ZÁKAZ NÁVŠTĚV V NEMOCNICI PELHŘIMOV- aktualizaceNa základě nepříznivé epidemiologické situace a nárůstu respiračních onemocnění v okrese Pelhřimov vyhlašuje Nemocnice Pelhřimov s účinností od 22. října 2021 do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV na lůžkových odděleních.

Zákaz návštěv se netýká:
- doprovodu u porodu s tím, že na oddělení šestinedělí je povolena návštěva třetí osoby za dodržení všech aktuálních epidemiologických podmínek (viz níže), a to 1x denně po dobu 30 minut,
-  nezletilých pacientů hospitalizovaných na dětském oddělení,
-  návštěv u nevyléčitelně nemocných pacientů v terminálním stadiu, ale vždy po dohodě s ošetřujícím lékařem či primářem oddělení.

Tyto návštěvy jsou možné za podmínky, že osoba navštěvující pacienta prokáže dle platných nařízení:

-        absolvování RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem ne starším než 72 hodin nebo

-        absolvování antigenního testu s negativním výsledkem ne starším než 24 hodin nebo

-        doloží doklad, že v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19

-        doloží certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od ukončeného očkovacího schématu nebo

-        podstoupí na místě rychlý antigenní test s negativním výsledkem, který si přinese s sebou a před ošetřujícím personálem provede samotestování.

Ve vnitřních prostorech pelhřimovské nemocnice  platí povinnost nošení respirátoru FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu a povinnost provádět dezinfekci rukou jak při vstupu, tak opakovaně během svého pobytu v nemocnici.

Děkujeme za pochopení

Zákaz návštěv v Nemocnici Pelhřimov