Úvod > Aktuality > Zájem veřejnosti o správnou hygienu rukou byl obrovský

Zájem veřejnosti o správnou hygienu rukou byl obrovský

Enormní zájem veřejnosti sklidil Den hygieny rukou pořádaný pelhřimovskou nemocnicí dne 5. května. Hodinovou akci, která se konala u vstupních dveří hlavní lůžkové budovy, si nenechalo ujít na 70 zájemců.  Každý si nejprve nanesl na ruce speciální roztok, umyl si s ním ruce a následně pomocí speciální UV lampy zjistil, zda hygienu rukou provedl správným způsobem.

„Nejčastěji si lidé zapomínají umýt prostor mezi prsty a pod nehty. Dnes ale musím pochválit veřejnost, že jejich ruce byly z devadesáti procent čisté,“ sdělila manažerka kvality Nemocnice Pelhřimov Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS.

Nemocnice Pelhřimov se v týdnu od 2. do 6. května připojuje ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně pod záštitou Světové zdravotnické organizace. V pondělí se v MŠ Komenského Pelhřimov uskutečnily dvě přednášky pro předškoláky o správné hygieně rukou. Další přednáška bude následovat v pátek 6. května v MŠ Osvobození Pelhřimov.

Den hygieny rukou v Nemocnici Pelhřimov.