Úvod > Aktuality > Stavebníci zasklívají poslední nadzemní spojovací krček novostavby

Stavebníci zasklívají poslední nadzemní spojovací krček novostavby

Modernizace areálu Nemocnice Pelhřimov zdárně postupuje. Aktuálně jsou na stavbě Pavilonu péče pro rodinu prováděny betonáže podlah ve 4. nadzemním podlaží. Ostatní patra jsou již vybetonována. Dále probíhají rozvody kabeláží elektro ve všech prostorech, rozvody chlazení, vzduchotechniky a ústředního topení. Hrubé rozvody by měly být dokončeny v první polovině měsíce března. „Podařilo se nám propojit všechny objekty nadzemními spojovacími krčky s tím, že krčky do  ODN a jídelního prostoru jsou z celé části zaskleny a zastřešeny. Na nejdelším spojovacím krčku do objektu Pavilonu akutní medicíny právě provádíme zasklení a následně dokončíme fasády  a montáž střešního pláště. Omezení plánujeme na zhruba tři měsíce,“ informoval stavbyvedoucí Radim Seifer. Po montáži zasklení bude na nadzemním krčku provedena montáž okrasných lamel, které budou mít funkci částečného zastínění. „Nemocnice již nyní zpracovává projekt na přístrojové a interiérové vybavení pavilonu,“ sdělil náměstek HTS pelhřimovské nemocnice Petr Adam.

Stavba za více než 700 milionů korun s daní, jejímž investorem je zřizovatel zdravotnického zařízení, Kraj Vysočina, probíhá za plného provozu. Novostavbu podporují evropské fondy částkou téměř 50 milionů korun a dále nemocnice získala velkorysý finanční dar ve výši dvou milionů EUR od Nadace Dietera Morszecka. Finanční prostředky od nadace jsou určeny výhradně na stavbu dětského oddělení (ambulance, jednotka intenzivní péče a lůžkové oddělení), které bude mít zázemí ve druhém nadzemním podlaží.

Stavební práce na novém pavilonu.