Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Stačí jeden klik a pacient se při cvičení z nemocnice přenese k rybníku nebo na zahradu

Stačí jeden klik a pacient se při cvičení z nemocnice přenese k rybníku nebo na zahraduNemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace rozšířila letos v září, jako jediné zdravotnické zařízení na Vysočině, rehabilitační služby o cvičení ve virtuální realitě. Systém poskytuje společnost VR Medical. Spolupráce se společností znamená jedinečnou šanci využít v praxi výhody moderní technologie, která pacientům umožňuje jednoduše, zábavně a bezbolestně cvičit. „Cvičení ve virtuálním prostředí nám otevírá nové možnosti. Věříme, že může výrazným způsobem pomoci při léčbě po různých úrazech a operacích horních končetin, při funkčních poruchách hybnosti neb  hemiparézách po cévních mozkových příhodách,” říká ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár a dodává, že mezi pacienty je nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším programem práce ve virtuální zahrádce, kdy má pacient za úkol zalévat rostliny jednu po druhé než vyrostou.
 
VR Medical tvoří jednoduché brýle pro virtuální realitu opatřené speciálně vyvinutým softwarem. Jejich použití je velmi jednoduché a intuitivní. Stačí doslova jedno kliknutí a následně ve virtuálním prostředí pacient vše ovládá svýma rukama.
 
Každý hned ví, co má dělat
 
Každá z více než 30 aplikací, které je možné alternovat podle individuálních potřeb pacientů, je navíc naprogramovaná tak, aby pacient okamžitě věděl, co má dělat. Vše je vyvíjeno přímo s odborníky a VR Medical je také držitelem certifikace Medical Device Class 1 od Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL). „Ve všem, o co se snažíme, je na prvním místě člověk, jeho potřeby a kvalita jeho života, kterou chceme neustále zvyšovat. Virtuální realita v našem podání lékařům umožňuje rychlý přístup ke všem relevantním datům a šetří jim tak čas a náklady,” vysvětluje zakladatel firmy VR Medical Konstantin Novikov.
 
 
Zvýšená motivace a posunutý práh bolesti
 
Hlavní přidanou hodnotou virtuální reality je přirozená motivace pacientů a stimulace k posouvání jejich osobních hranic. Vtažení do umělého světa je zážitek pro pacienty všech věkových kategorií. Umožňuje jim oprostit se od svých omezení a překonat překážky, které mohou vnímat v reálném světě jako nepřekonatelné. Napojení na centrální systém zdravotníkům umožňuje okamžitou diagnostiku, měření a hodnocení výsledků. To zjednodušuje sledování a analyzování pokroku pacienta a pomáhá s určením následného ideálního rehabilitačního programu. V dlouhodobém horizontu pak umožňuje větší objem poskytnuté péče.
 
Foto_VR_1.jpg
 
EDUKACE. Fyzioterapeuté a ergoterapeuté Nemocnice Pelhřimov pacientům vždy řádně vysvětlí, jaké možnosti virtuální realita nabízí. Foto: Nemocnice Pelhřimov
 
Fíla 1.jpg
CVIČENÍ. Pacienti pelhřimovské nemocnice si terapii pomocí virtuální reality chválí. Foto: Nemocnice Pelhřimov 
 
_vrmedical-3 (1).jpg
SNADNÁ MANIPULACE. Virtuální realitu tvoří jednoduché brýle opatřené speciálně vyvinutým softwarem a tablet. Foto: VR Medical
 
Snadná, zábavná a bezbolestná rehabilitace pomocí virtuální reality v Nemocnici Pelhřimov.
Snadná, zábavná a bezbolestná rehabilitace pomocí virtuální reality v Nemocnici Pelhřimov.
Snadná, zábavná a bezbolestná rehabilitace pomocí virtuální reality v Nemocnici Pelhřimov.
SNADNÁ MANIPULACE. Virtuální realitu tvoří jednoduché brýle opatřené speciálně vyvinutým softwarem a tablet.