Úvod > Aktuality > Sanitka přání splnila velký sen paní Jarce, klientce paliativní péče Nemocnice Pelhřimov

O tom, že sny se stávají skutečností, ví své paní Jarka, klientka Paliativní péče Nemocnice Pelhřimov. Jejím dlouholetým přáním bylo zavítat do relaxačního komplexu ve středních Čechách. „Stále jsem o tom povídala a jednou mě pracovně navštívil záchranář pan Radek Benda s návrhem, že bychom se mohli s manželem v rámci Sanitky přání Asociace samaritánů České republiky do tohoto resortu podívat. Pak už šlo všechno ráz na ráz,“ popsala paní Jarka, která si přání splnila ve čtvrtek 13. dubna.

„Na místě nás krásně přivítali, půjčili nám golfový vozík a seznámili nás s celou historií areálu. Viděli jsme všechna zvířátka, parkury, měli jsme výborný oběd, kdy jsme si pochutnali na specialitách, které nejenže výborně vypadaly, ale především velmi dobře chutnaly. Manžel měl telecí řízek s bramborovou kaší ve tvaru indiánka a já jsem si pochutnala na masové roládě s gratinovanou zeleninou. Třešničkou na dortu byl dezert – bílá čokoládová koule plněná ovocem,“ popsala sympatická žena, která je i přes svůj stále se zhoršující stav, plná energie. Z celodenního výletu čerpá energii dodnes: „Líbilo se mi, jak se o nás všichni krásně starali, byli milí, příjemní, za což bych jim chtěla velmi poděkovat.“

I přes jasnou vidinu předem prohraného boje se paní Jarka rozhodla své poslední týdny na světě strávit pozitivně, plnit si sny a zanechat tak po sobě vzpomínku na statečnou, nikdy se nevzdávající a veselou manželku, maminku, babičku a kamarádku. Optimistická žena by ještě ráda navštívila country festival a zhlédla krásu některého z nedalekých historických zámků.

Video: ZDE

Sanitka přání splnila velký sen paní Jarce, klientce paliativní péče Nemocnice Pelhřimov. Foto: Ing. Petra Homolová