Úvod > Aktuality > Rekonstrukce administrativní budovy v Nemocnici Pelhřimov

Rekonstrukce administrativní budovy v Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov prochází od loňského roku rozsáhlými cykly rozvoje. Stavební aktivita je vidět především v dolní části areálu. Kromě rekonstrukce urgentního příjmu, stavby nového moderního pavilonu prochází kompletní obnovou i administrativní budova nacházející se hned u hlavní silnice směrem na Jihlavu. Investorem stavby je Kraj Vysočina. Náklady jsou vyčísleny na necelých 24 milionů korun bez DPH. Oprava objektu pocházejícího z roku 1932 by měla být hotová do konce letošního roku.

Stavební práce jsou rozdělené na dvě etapy, kdy se nejprve musí dokončit první podzemní podlaží pro přestěhování IT oddělení a serverovny a následně se bude pokračovat s dalšími činnostmi. Novinkou je pak zbudování výtahu. „Aktuálně probíhají práce na vnitřních rozvodech ústředního topení, ZTI a elektřiny, připravují se podkladní vrstvy podlah, staví se nové příčky a připravuje se prohlubeň pro výtahovou šachtu. Dokončují se venkovní práce na hydroizolacích a sanaci budovy a stavebníci připravují prohlubeň pro výtahovou šachtu. Souběžně s tím probíhá řada vnitřních prací,“ vyjmenoval náměstek Hospodářsko-technické správy (HTS) Nemocnice Pelhřimov Petr Adam.

Administrativní budova v minulosti prošla rekonstrukcí ústředního topení, opravou střešního pláště či výměnou oken ve třetím patře. Kompletní obnovou vznikne objekt splňující energetické parametry a nabízející příjemné pracovní prostředí.

„V současné době v našem areálu probíhají hned tři velké stavební akce, které si vyžádaly z logistického hlediska maximální naplánování. I přesto jsme si vědomi některých omezení, která se přímo dotýkají návštěvníků nemocnice a našich zaměstnanců. Vzhledem k těmto skutečnostem proto všechny žádáme o maximální trpělivost,“ říká ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár. Další dopravní omezení na sebe nenechají dlouho čekat. „V prostoru před stravovacím provozem bude hlouben podzemní kolektor pro novou teplovodní přípojku k novému pavilonu a přeložku parovodu, což bude mít vliv na dopravní obslužnost uvnitř areálu a způsobu rozvozu stravy, kdy budeme muset změnit celý styl dopravy, a tím i zavážení obědů na jednotlivá oddělení,“ uzavřel náměstek HTS Petr Adam.

O veškerých omezeních souvisejících s dopravní situací v areálu pelhřimovské nemocnice bude veřejnost včas informována.