Úvod > Aktuality > Poděkování Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko za podporu paliativní péče

Poděkování Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko za podporu paliativní péče

Oddělení Paliativní péče Nemocnice Pelhřimov děkuje Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko za podporu v oblasti paliativní péče. Díky nadačnímu příspěvku byla v loňském roce zakoupena tři elektricky polohovatelná lůžka, která se stala klíčovým prvkem ve zlepšení kvality života pacientů a jejich pečujících.
Lůžka přinášejí komfort, snižují riziko vzniku dekubitů, zajišťují lepší spánek a zvyšují míru soběstačnosti pacientů při změnách polohy. Jejich přínos nespočívá pouze v usnadnění fyzicky náročné práce pečujícím, ale také představují neocenitelnou podporu pro pacienty v paliativní péči. V kontextu stále rostoucí potřeby lůžek v paliativní péči je tato podpora důležitá. Statistiky ukazují nárůst počtu pacientů v péči, což podtrhuje důležitost moderních a specializovaných zařízení. V roce 2020 bylo v péči 235 pacientů a v roce 2022 již 264 pacientů.

Díky předešlým finančním prostředkům od Nadačního fondu pro Pelhřimovsko pořídilo oddělení paliativní péče mnoho kompenzačních pomůcek, včetně sedačky na vanu, pojízdných klozetových křesel, chodítek, sedaček do sprchy, invalidního vozíku a koncentrátorů kyslíku. Tyto prostředky představují nezbytné nástroje pro zajištění komplexní péče o pacienty.

Poděkování patří také za podporu v podobě brožur, které poskytují rodinám konkrétní a hmatatelné informace o paliativní péči. Tyto brožury jsou nenahraditelným doplňkem k odborným konzultacím sestřiček a lékařů, poskytující rodinám návody a odpovědi na otázky, které se jim mohou zdát obtížné či citlivé.

Neméně důležitou roli hraje podpora veřejnosti, která průběžně přispívá prostřednictvím sbírky na Darujme.cz. Všem, kteří se rozhodli podpořit práci paliativního týmu Nemocnice Pelhřimov, patří velké poděkování.

Odkaz pro veřejnost na sbírku na Darujme.cz zde.

Tým oddělení paliativní péče přeje všem, kdo se na chodu Nadačního fondu podílí, klidný advent, Vánoce v kruhu nejbližších a do roku 2024 zdraví, spokojenost a setrvání v jejich smysluplné činnosti.