Úvod > Aktuality > Pelhřimovská nemocnice uspořádala jako první na Vysočině kemp mediků

Pelhřimovská nemocnice uspořádala jako první na Vysočině kemp mediků

Nemocnice Pelhřimov zorganizovala jako první na Vysočině Podzimní kemp mediků určený pro studenty čtvrtých a šestých ročníků lékařských fakult v zemi. Cílem jedinečného kempu pořádaného ve dnech 6. – 9. září 2021 bylo přiblížit budoucím lékařům práci a způsob poskytování péče v nemocnici okresního typu nad rámec povinných stáží. „Důležitým aspektem pro realizaci kempu v budoucnu, je poskytnutá zpětná vazba od studentů, protože každá nová myšlenka nás posouvá a umožní nám připravit se lépe na ročník nadcházející.“ sdělil ředitel pelhřimovské nemocnice Michal Kozár.

Kapacita kempu byla původně stanovená pro třicet účastníků. Ovšem kvůli velkému zájmu, kdy se přihlásilo 46 zájemců, nemocnice umožnila účast 39 medikům. „Z obrovského zájmu jsme byli mile potěšeni. Přihlásili se nám studenti medicíny z celé republiky a jedna studentka ze Slovenska. Nakonec fungování našeho zařízení poznalo 28 mediček a 11 mediků,“ přiblížila mluvčí nemocnice Alexandra Knapová.

Dopoledne trávili medici rozdělení do skupinek v rámci odborných stáží na jednotlivých odděleních. Například lékaři na interním oddělení jim ukazovali široké spektrum diagnostických a terapeutických možností jako jsou klinická vyšetření, ultrazvuky, EKG nebo CT. Velkým zážitkem pro ně byla návštěva operačních sálů, kde asistovali při ortopedických, chirurgických či urologických operacích. Odpoledne pak byla ve znamení odborných přednášek typu Covid-19 v Nemocnici Pelhřimov, Kazuistika v hematologii nebo zda má smysl okresní ortopedie.

Po přednáškovém bloku následoval blok diskuzní, kdy s přítomnými probíral aktuální témata, ale především otázky fungování pelhřimovské nemocnice náměstek pro rozvojové činnosti nemocnice Jiří Běhounek st. „Jsme rádi, že medici ocenili intenzivní program, pochvalovali si obohacující diskuze a v neposlední řadě poukazovali na velmi přínosnou inovaci budov a zařízení, která pomáhá k dobrému dojmu zdravotnického zařízení. Poděkování patří všem zaměstnancům nemocnice, bez kterých by kemp nevznikl, za jejich lidský přístup a ochotu odpovídat studentům na zvídavé dotazy,“ zhodnotil první ročník jedinečné akce v regionu Michal Kozár.

Účastníci kempu byli ubytováni ve školícím a rekreačním středisku Trnávka, které vlastní pelhřimovská nemocnice. „Další byli ubytováni přímo v Pelhřimově, kde máme v rámci podpory vzdělávání zřízené ubytovací kapacity o velikosti 1+1 s počtem čtyř lůžek. Nemocnice medikům hradila rovněž stravu,“ informoval náměstek HTS Petr Adam.

V rámci odpoledního kulturního programu medici absolvovali exkurzi do pivovaru želivského kláštera nebo navštívili Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Informace o Nemocnici Pelhřimov

• Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace, je akreditována Spojenou akreditační komisí ČR. Jednotlivá oddělení splňují nejpřísnější kritéria kvality a bezpečí. Nemocnice se podílí na zajištění dostupnosti ambulantní i lůžkové léčebné péče v Kraji Vysočina a do zařízení dojíždějí pacienti z okolních regionů. Nemocnice má k dispozici 340 lůžek na 10 odděleních a 56 specializovaných ambulancí.
  • Pracoviště pelhřimovské nemocnice jsou zárukou kvalitní praktické přípravy budoucích lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků.
  • Nemocnice Pelhřimov v současné době prochází rozsáhlou modernizací. Nedávno byl otevřen nový urgentní příjem, před dokončením je administrativní budova a nejvýznamnější investiční projekt posledního desetiletí – stavba moderního pavilonu za bezmála 600 milionů korun bude otevřena na začátku roku 2023. Nemocnice patří k největším zaměstnavatelům na Pelhřimovsku.