Úvod > Aktuality > Otevření Pavilonu péče o rodinu přinese moderní zařízení pro pacienty i zaměstnance

Nemocnice Pelhřimov představí Pavilon péče o rodinu. Významný okamžik se uskuteční 17. srpna 2023 v 10 hodin. Slavnostní ceremoniál bude poctěn přítomností významných hostů, zástupců Kraje Vysočina a štědrých sponzorů v čele s Dieterem Morszeckem, jehož nadace věnovala na výstavbu dětského oddělení finanční dar ve výši dvou milionů EUR. O den později tj. 18. srpna se uskuteční Den otevřených dveří pro veřejnost. Pro zájemce bude nový pavilon zpřístupněn v čase od 10 – 17 hodin.

„Nový léčebný pavilon je výsledkem dlouhého procesu plánování, projektování a výstavby. Představení pavilonu proto bude velkou slavnostní událostí a den otevřených dveří skvělou příležitostí pro zájemce, aby si prošli a prozkoumali tyto nové prostorné a moderní provozy. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na setkání u tohoto významného okamžiku,“ řekl ředitel Nemocnice Pelhřimov Ing. Jan Mlčák, MBA. Přesný harmonogram dne otevřených dveří nemocnice včas zveřejní prostřednictvím svých komunikačních kanálů (webové stránky a sociální sítě -  Facebook, Instagram).

Klíčový investiční projekt splňuje nároky na moderní standard v poskytování léčebné péče. Stavba začala v roce 2020 a probíhala za plného provozu nemocnice. Pavilon se stane domovem dětského oddělení, gynekologicko-porodnického oddělení a oddělení neurologie. Zázemí v něm najdou například urologické ambulance. „Stávající provozy nemocnice jako je budova pavilonu akutní medicíny, budova stravovacího provozu a budova ODN, jsou s moderním pavilonem propojeny pomocí nadzemních spojovacích krčků. Nejnáročnější bylo osazení dvoupatrového ocelového mostu o délce 43 metrů, který vede do pavilonu akutní medicíny,“ sdělil náměstek Hospodářsko-technické služby Nemocnice Pelhřimov Petr Adam. Realizací spojovacích mostů mezi pavilony se vylepší provozní vazby a  hospodářská  obslužnost  areálu.  Přesun  klientů  a  lékařů  v rámci jednotlivých oddělení-pavilonů bude mnohem komfortnější, efektivnější a rychlejší.

V rámci poskytování nejlepší péče nemocnice pořídila plně elektricky polohovatelná lůžka, porodní lůžka a novorozenecká lůžka, která zlepší pohodlí pacientů. Dále bylo opatřeno moderní přístrojové vybavení, včetně monitorů životních funkcí, infuzní techniky a ultrazvuků, které umožní pokročilé diagnostické metody a nové způsoby vyšetřování.  Pavilon péče o rodinu je navržen tak, aby uspokojil potřeby a očekávání pacientů i jejich rodin. Součástí pavilonu bude moderní herna a možnost vstupu na venkovní terasu pro děti, aby se cítily při pobytu ve zdravotnickém zařízení co nejpohodlněji. Stavba, včetně vybavení, vyšla na téměř 750 milionů korun a byla financována zřizovatelem, Krajem Vysočina. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí, a to částkou 50 mil. Kč.

Členění nového pavilonu:
1. PP: podzemní garáže
1. NP: hlavní vstup, neurologické ambulance, urologické ambulance, gynekologická ambulance, lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost, ambulance praktického lékaře pro děti a dorost
2. NP: dětské oddělení, dětská jednotka intenzivní péče, dětské odborné ambulance
3. NP: gynekologicko-porodnické oddělení, porodní sál, novorozenecké oddělení
4. NP: neurologické oddělení, gynekologické ambulance
5. NP: technické zázemí a strojovny vzduchotechniky

CZ_RO_B_C.jpg

Den otevřených dveří pro veřejnost se v novém pavilonu uskuteční 18. srpna. Pro zájemce bude pavilon zpřístupněn v čase od 10 – 17 hodin.