Úvod > Aktuality > Novorozené děti v Nemocnici Pelhřimov hlídá 18 nových monitorů dechu

Novorozené děti v Nemocnici Pelhřimov hlídá 18 nových monitorů dechu

Osmnáct nových monitorů dechu pro malé novorozence obdržela darem Nemocnice Pelhřimov od Nadace Křižovatka a sponzorů DUO Trans, DALUR profi, BEBELO, MASTRA-STRAKA a PSP stavební, které dar financovali. Dar z rukou ředitelky nadace paní Michaely Špunarové převzal zástupce primáře dětského oddělení pan Karel Medek. Moderní monitory poskytují nepřetržitou a precizní kontrolu dýchání u novorozenců. Tato štědrá podpora nemocnici umožní posílit péči a sledování zdraví u nejmenších pacientů. Navíc maminky novorozenců si budou moci tyto monitory zapůjčit i domů, což jim přinese větší jistotu v péči o jejich miminka. Nemocnice Pelhřimov spolupracuje s Nadací Křižovatka od roku 2011 a od té doby obdržela 120 těchto monitorovacích přístrojů.

Novorozené děti v Nemocnici Pelhřimov hlídá 18 nových monitorů dechu.