Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov zahájila kvalifikační kurz v oboru Sanitář

Nemocnice Pelhřimov zahájila kvalifikační kurz v oboru SanitářNemocnice Pelhřimov zahájila 3. dubna akreditovaný kvalifikační kurz v oboru Sanitář. Kurz, který absolvuje 24 zájemců, zahájil Ing. Jan Mlčák, MBA, ředitel nemocnice a Mgr. Vladimíra Macháčková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči. Vzdělávací kurz, který probíhá na základě udělení akreditace Ministerstva zdravotnictví ČR, má 180 vyučujících hodin a obsahuje teoretickou a praktickou část. Výuka bude probíhat po dobu 7 týdnů a v praktické části frekventanti navštíví většinu standardních lůžkových oddělení nemocnice, ale i komplementu. Kurz bude zakončen závěrečnou zkouškou.
 
Kvalifikační kurz připravuje jednotlivce k získání odborné způsobilosti k výkonu povolání sanitáře pro činnosti v oblasti preventivní, léčebné, rehabilitační, neodkladné, paliativní péče, lékárenské péče a klinickofarmaceutické péče a zdravotní péče na úseku patologie. Tyto činnosti budou moci absolventi vykonávat po ukončení kurzu pod odborným dohledem nebo přímým vedením zdravotnických pracovníků způsobilých k výkonu povolání bez odborného dohledu ve zdravotnických zařízeních. 
 
Po úspěšném ukončení studia získávají absolventi osvědčení pro výkon povolání odpovídající odbornosti v kategorii sanitář. 
 
Nemocnice Pelhřimov zahájila kvalifikační kurz v oboru Sanitář.
Nemocnice Pelhřimov zahájila kvalifikační kurz v oboru Sanitář.