Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov zahájí očkování dětí ve věkové kategorii 5 až 11 let

Nemocnice Pelhřimov zahájí očkování dětí ve věkové kategorii 5 až 11 letNemocnice Pelhřimov obdržela ve čtvrtek 16. prosince první dodávku vakcín proti onemocnění covid-19 určenou pro očkování dětí ve věkové skupině pět až jedenáct let. První očkování dětí začne v Očkovacím centru Nemocnice Pelhřimov v úterý 21. prosince. Očkovací centrum se nachází v prostorách dětské lékařské pohotovosti, v přízemí dětského oddělení při vstupu z ulice Slovanského bratrství 710. Pokud zákonní zástupci zaregistrují děti k očkování, termín pro podání vakcíny mají přidělený přibližně do jednoho týdne. 

Zákonný zástupce před vakcinací vyplní Dotazník (ke stažení níže), který slouží dětskému lékaři v očkovacím místě ke zhodnocení zdravotního stavu nezletilého. K očkování je nutný informovaný souhlas zákonného zástupce dítěte udělený bezprostředně před provedením očkování.

Očkování dětí proti onemocnění covid-19 je dobrovolné, musí mu však předcházet elektronická rezervace. Pro děti je určena vakcína společnosti Pfizer/BioNTech. Základní očkovací schéma je dvoudávkové, minimální a současně optimální interval mezi dávkami je 21 dní.

První dodávka vakcíny dorazila do Nemocnice Pelhřimov 16. prosince.
První dodávka vakcíny dorazila do Nemocnice Pelhřimov 16. prosince.