Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov přechází na moderní informační systém

Nemocnice Pelhřimov přechází na moderní informační systémNemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace přechází na jednotný nemocniční informační systém (NIS) využívaný všemi nemocnicemi Kraje Vysočina s názvem FONS Enterprise. Přechod se uskuteční v úterý 18.10.2022 a bude se týkat kompletně celé nemocnice tedy všech ambulancí, oddělení, laboratoří a stravovacího provozu.

Instalace nového NISu je zásadní změnou, která proběhne za plného provozu nemocnice a klade vysoké nároky na lékařský i nelékařský zdravotnický personál. I přesto, že by se přechod na novou generaci informačního systému neměl žádným způsobem dotknout pacientů, žádáme všechny v případě vzniklých komplikací, například při prodloužené čekací lhůtě na ošetření nebo při samotné délce ošetření, o pochopení a trpělivost.

Moderní nemocniční informační systém pelhřimovské nemocnici přinese zefektivnění práce s informacemi, výměnu dat mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními spravovanými Krajem Vysočina, zvýšení kybernetické bezpečnosti a v neposlední řadě zjednoduší proces plánování, sledování a vyhodnocování.

Děkujeme za pochopení

Nemocnice Pelhřimov