Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov povoluje návštěvy

Nemocnice Pelhřimov povoluje návštěvy

Nemocnice Pelhřimov s účinností od 9.3.2022 povoluje návštěvy na všech lůžkových odděleních s výjimkou covidového oddělení. Návštěvy jsou umožněny vždy ve středu a neděli v čase od 15 do 17 hodin za dodržení níže uvedených podmínek.

Návštěvy jsou možné za podmínky, že osoba navštěvující pacienta prokáže dle platných nařízení:

-          absolvování RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem ne starším než 72 hodin nebo

-          absolvování antigenního testu s negativním výsledkem ne starším než 24 hodin provedený zdravotnickým personálem nebo

-          doloží doklad, že v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělala onemocnění COVID-19 nebo

-          doloží certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od ukončeného očkovacího schématu a zároveň nejvýše 270 dní nebo

-          doloží certifikát o provedení očkování posilující dávkou nebo

-          podstoupí na místě rychlý antigenní test s negativním výsledkem, který si přinese s sebou a před ošetřujícím personálem provede samotestování.

Přítomnost třetí osoby u porodu je možná v případě, že jsou splněny tyto podmínky:

• třetí osoba je bez příznaků

• splnění jednoho z předchozích bodů (viz výše)

Ve vnitřních prostorech Nemocnice Pelhřimov platí povinnost nošení respirátoru FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu a povinnost provádět dezinfekci rukou jak při vstupu, tak opakovaně během svého pobytu v nemocnici. Prosíme o maximální dodržování uvedených pravidel, aby nedošlo k ohrožení pacientů a zaměstnanců nemocnice.