Úvod > Aktuality > Nemocnice Pelhřimov obhájila akreditaci a potvrzuje vysoké standardy péče

Nemocnice Pelhřimov obhájila akreditaci a potvrzuje vysoké standardy péče

Nemocnice Pelhřimov úspěšně obhájila akreditaci Spojené akreditační komise (SAK). Akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče se uskutečnilo v termínu od 4. do 5. 12. 2023 a probíhalo ve všech zdravotnických i nezdravotnických provozech. Auditoři hodnotili naplňování indikátorů jednotlivých akreditačních standardů, mezi které patří např. dostupnost a kontinuita péče, resortní bezpečnostní cíle, diagnostická či terapeutická péče, objednávání, předepisování a podávání léků a léčiv, hygiena nemocničního prostředí nebo řízení kvality a bezpečí.

Udělení akreditace je důkazem, že nemocnice plní stanovené cíle a poskytuje služby na vysoké úrovni. „Reakreditační šetření proběhlo s důrazem na hodnocení všech aspektů činnosti, od léčby pacientů po efektivnost provozních procesů. Obhájení akreditace není jen oceněním našeho týmu, ale také závazkem vůči našim pacientům k dalšímu zdokonalování,“ sdělil MUDr. Jiří Běhounek, náměstek ředitele Nemocnice Pelhřimov.

První certifikát kvality získala Nemocnice Pelhřimov v roce 2008. Od té doby prochází pravidelným reakreditačním šetřením v tříletých intervalech. „Nemocnice kontinuálním a systematickým sledováním nastavených procesů a postupů, analýzou a zlepšováním kvalitativních ukazatelů ve všech oblastech provozu zdravotnického zařízení potvrzuje zvyšování kvality péče. Obhájení certifikátu externím auditem je znamením, že nemocnice garantuje pacientovi bezpečnou a kvalitní péči,“ uvedla Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS, manažerka kvality Nemocnice Pelhřimov. Platnost nového certifikátu je do prosince 2026.

Certifikát akreditace 2024-1.jpg